2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Europos Komisija vertino Kauno pasirengimą tapti Europos kultūros sostine – rezultatai  įkvepia komandą

Lapkričio pabaigoje jungtinė „Kaunas – Europos kultūros sostinės 2022“ ir Kauno miesto savivaldybės komanda Europos Komisijos suburtai ekspertų grupei pristatė pirmąją iš trijų pasirengimo projektui ataskaitų. 
„Kaunas 2022“ biuro atidarymas
„Kaunas 2022“ biuro atidarymas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Grįžome iš Briuselio pakilios nuotaikos, nes jautėme palaikymą ir pagarbą mūsų veiklai. Palankumas jautėsi ne tik oficialiame susitikime, bet ir neformaliuose pokalbiuose“, – pranešime spaudai cituojama „Kaunas 2022“ direktorė Virginija Vitkienė.

Anot jos, komanda sulaukė pagyrimų už indėlį stiprinant europinę tapatybę, taip pat už pasirengimo metams itin aktualią kompetencijų kėlimo programą „Kultūros tempo akademija“, kuri apima kultūros profesionalų, jaunimo, bendruomeniškumo ir svetingumo ugdymo veiklas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Virginija Vitkienė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Virginija Vitkienė

Šiuo metu jau yra viešai paskelbtas Europos Komisijos ataskaitos dokumentas. Jame apibendrintas kauniečių pristatymas bei pateikiamos rekomendacijos, kuriems Kauno, kaip Europos kultūros sostinės, klausimams reikia skirti daugiau dėmesio.

Savo rekomendacijose Kaunui Europos Komisijos atstovai pataria kultūros sostinės programoje ir toliau akcentuoti europines vertybes, taip pat siekti, kad naujai užmegzti tarptautiniai ryšiai su partneriais iš kitų šalių taptų svarbia projekto išliekamosios vertės dalimi.

Europos Komisijos ekspertai ragina aktyvinti tarpinstitucinį dialogą dėl Nacionalinio M.K.Čiurlionio muziejaus M.Žilinsko dailės galerijos rekonstrukcijos, kad šią būtų spėta atnaujinti ir pritaikyti specialių poreikių turinčioms auditorijoms, iki kol prasidės Kultūros sostinės programos renginiai.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad organizacijos pareiga užtikrinti, jog užsienio turistai turėtų daug priežasčių atvykti į Kauną 2022 metais, o ataskaitos pristatyme dalyvavęs Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys pabrėžė, kad jau dabar Europos kultūros sostinės titulas padeda miestui atsirasti pasauliniame turistinių krypčių žemėlapyje bei kelia viso Kauno regiono patrauklumą užsienio investuotojams.

Andriaus Aleksandravičiaus, Vaidos Kardokaitės nuotr. /„Kaunas 2022“ „Tempo akademijos“ bendruomenių fakulteto mokymai
Andriaus Aleksandravičiaus, Vaidos Kardokaitės nuotr. /„Kaunas 2022“ „Tempo akademijos“ bendruomenių fakulteto mokymai

Pristatyme buvo paliesta ir organizacijos bendradarbiavimo su kitomis kultūros ir valstybės institucijomis svarba bei raginta daugiausiai dėmesio skirti pasiruošimui 2022-iems – kultūros sostinės metams, kad šie taptų akivaizdžiai išskirtiniais.

Dokumente pažymima, jog ekspertų komisija labai palankiai įvertino naujosios Kauno legendos kūrimo programą (kuratorius Rytis Zemkauskas), tačiau atkreipė dėmesį, jog atskleisti projekto įtaką miestui yra didelis iššūkis, reikalaujantis ne vien kiekybinio, bet ir kokybinio ar netgi meninio – eksperimentinio požiūrio.

Apie „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“

Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostine nominuotas 2017 m. kovo 29 d., kai iniciatyvinės grupės paruošta programa buvo pripažinta geriausia tarp kitų miestų kandidatų iš Lietuvos. Prie programos rengimo prisidėjo šviesaus atminimo profesorius Leonidas Donskis (1962-2016).

Pasiruošimas įgyvendinti projektą prasidėjo netrukus po titulo paskelbimo, o 2018 metus organizacija skyrė regiono kultūros sektoriaus kompetencijų stiprinimui, taip pat bendruomenių ir jaunimo aktyvinimui. Šiuo metu VšĮ „Kaunas 2022“ jau dirba 25 žmonių komanda, kuriai vadovauja menotyros mokslų daktarė, buvusi ilgametė Kauno bienalės vadovė Virginija Vitkienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos