Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 17d. 14:20

Iš Kauno marių dugno kils lietuviškosios Atlantidos legendos

Samylai, "Pėdos marių dugne"
Samylų kultūros centro nuotr. / Samylai, "Pėdos marių dugne"
Gegužę Kiemų švente Laisvės alėjoje pradėtas ir visą vasarą Kaune ir Kauno rajone trukęs Kiemų festivalis artėja prie simbolinio finišo. Baigiamasis „Kaunas 2022“ bendruomenių platformos „Fluxus Labas“ inicijuotas festivalio akcentas – rugpjūčio 25 d. Samylų kaime vyksiantis jau tradicinis, penktus metus organizuojamas renginys „Pėdos marių dugne“. Jo metu atgis Kauno marių dugne nuskendusių bendruomenių – lietuviškosios Atlantidos – legendos.

Prieš 59 metus statant Kauno hidroelektrinę prireikė užtvenkti Nemuną. Tada iš būsimųjų Kauno marių dugno buvo iškelti 35 kaimai, 721 sodybos. Jų gyventojai iki šių dienų prisimena savo krašto istorijas. Jas bei unikalias tradicijas, amatus bei papročius Samylų gyventojai siekia perduoti ateinančioms kartoms – tai ir tapo įkvėpimu kasmetiniam renginiui.

Ankstesniais metais renginiuose pristatytos tokios tradicijos, kaip šiaudų kaimas, turgus, vestuvės iš marių dugno, sielių kelias iš marių dugno. Šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, istorinę atmintį sužadins legendos.

Jau pavasarį Kauno rajono bendruomenės buvo pakviestos kartu kurti legendų herojus ir taip naujam gyvenimui prikelti marių laumes, velnius ir kitus stebuklingus gyvius. Prie kūrybinių dirbtuvių prisijungė ir „Kaunas 2022“ organizuotos tarptautinės jaunimo stovyklos „100 pirmų kartų“ dalyviai.

Įkvėpti Samylų įlankos, Ryčio Zemkausko ir renginio „Pėdos marių dugne“ organizatorės Eglės Targanskienės (Samylų kultūros centras) sukūrė legendas, kurias lazerių ir garso instaliacijų pavidalu galėjo išgirsti liepos 14-ąją vykusio „Netikėtumų festivalio“ lankytojai, užsukę į požeminę perėją Kauno senamiestyje.

Prie renginio „Pėdos marių dugne“ sėkmės, kaip ir kasmet, vietos bendruomenė prisideda ne tik idėjomis, bet ir rankomis, netgi rekvizitu – instaliacijoms, kitoms programos dalims reikalingais daiktais. Programa formuojama taip, kad būtų aktuali ir vietos gyventojams, ir atvykstantiems iš kitur, didelis dėmesys skiriamas interaktyvumui.

Rugpjūčio 25 d. Samylų įlankoje skambės „Legendų misterija“ su vaidybos ir džiazo improvizacijomis, veiks interaktyvus edukaciniai kiemai, legendų herojų kūrybinės dirbtuvės, gaidžio varžytuvės, o senovines grožio procedūrų paslaptis atskleis laumės.

Legendas padės sekti atlikėjai Laura Remeikienė kartu su choru „Chameleonas“ bei Vilius ir Violeta Tarasovai kartu su ritmo grupe.

Šventėje, kaip ir kasmet, dalyvaus ir Kauno rajono mėgėjų meno kolektyvai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/