Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 19d. 11:33

„Kaunas 2022“ skelbia atvirą kvietimą svarbiausioms Europos kultūros sostinės partnerystėms užmegzti

Oro balionų šventė Kaune
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Oro balionų šventė Kaune

Organizacija „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ skelbia atvirą kvietimą Lietuvos ir užsienio kultūros organizacijoms prisidėti ir kartu kurti Europos kultūros sostinės programą 2020 – 2022 m.

Tai yra pagrindinis kvietimas trijų metų partnerystei, po kurio tikimasi sudaryti apie 50 sutarčių. Kaip rašoma pranešime spaudai, organizacijos kviečiamos teikti pasiūlymus projektams pagal „Kaunas 2022“ jau plėtojamų programų temas arba siūlyti naujas idėjas, kurios prasmingai praturtintų bendrąją Europos kultūros sostinės renginių ir kitų veiklų programą.

„Tikimės sulaukti unikalių idėjų programai, kurios būtų įdomios ne tik čia, Lietuvoje, ne tik Europoje, bet trauktų kultūros gerbėjus iš viso pasaulio ir padėtų stiprinti Kauną kaip šiuolaikinį kultūros miestą.

Kartu kviečiame kultūros organizacijų atstovus į šį kvietimą pažiūrėti kaip į galimybę užmegzti ilgalaikes vietos ar tarptautines partnerystes ir įtraukti naujas auditorijas“, – sako organizacijos „Kaunas 2022“ Virginija Vitkienė.

Visas kriterijų sąrašas, kuriais remiantis bus vertinamos pateiktos paraiškos skelbiamas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ interneto svetainėje paskelbtose atvirojo kvietimo taisyklėse, tačiau svarbiausiais „Kaunas 2022“ atstovai įvardija kuo platesnį siūlomos iniciatyvos prieinamumą visuomenei, temos aktualumą Europos mastu, siūlomo kultūrinio turinio inovatyvumą.

Teikti pasiūlymus partnerystėms gali visos Lietuvos ne pelno siekiančios kultūros organizacijos arba jų junginiai, taip pat, partnerystėje su Lietuvos organizacijomis, užsienio šalių kultūros subjektai. Visos siūlomos veiklos turi būti planuojamos Kaune ir Kauno rajone 2020–2022 m., o daugiausia dėmesio skiriama Europos kultūros sostinės metams.

Paraiškas organizacijos kviečiamos teikti iki 2019 m. spalio 25 dienos. Lapkričio 29 d. bus paskelbtas organizacijų sąrašas, su kuriomis bus sudaromos partnerystės sutartys įgyvendinti Europos kultūros sostinės programą.

Organizacija „Kaunas 2022“, finansuojama valstybės, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių, prisidės iki 80 proc. pasiūlytų projektų įgyvendinimui reikalingo biudžeto.

Paraiškas pagal nustatytus kriterijus vertins komisija, sudaryta iš organizacijos „Kaunas 2022“, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių atstovų ir nepriklausomų ekspertų rugsėjo 4 d. 16 val. Kauno miesto savivaldybės posėdžių salėje.

Apie „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“

Kaunas Europos kultūros sostine nominuotas 2017 m. kovo 29 d., kuomet iniciatyvinės grupės paruošta programa buvo pripažinta geriausia tarp kitų miestų kandidatų iš Lietuvos.

Pasiruošimas įgyvendinti projektą prasidėjo netrukus po titulo paskelbimo. Šiuo metu „Kaunas 2022“ jau dirba 35 žmonių komanda, įgyvendinanti 8-ių krypčių programą. Jai vadovauja šio projekto iniciatorė, menotyros mokslų daktarė, buvusi ilgametė Kauno bienalės vadovė Virginija Vitkienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:43
01:56
00:12

Dabar tu gali