Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 20d. 17:58

Kaunas – pilnas spalvų ir nuotaikos: švenčiama Laimės diena

Laimės diena Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laimės diena Kaune

Jau antrus metus iš eilės Kaune ir Kauno rajone švenčiama Tarptautinė laimės diena. Šiais metais į tradicine tampančią „Kaunas 2022“ iniciatyvą įsijungė daugiau nei 100 įvairių įstaigų, įmonių, bendruomenių, o šių metų Laimės dienos simboliu pasirinktas laimo vaisius.

Laimės dienos renginiai prasidėjo nuo ankstaus ryto – Kauno geležinkelio stotyje atvykstančius keleivius sveikino orkestras, o nuo 19 val. čia vyks ir vakarinis koncertas. Vienu metu gros trys atlikėjai – Manfredas, Paulius Kilbauskas ir grupė „Flash Voyage“.

Pabūti kartu ir pasidalinti laime kauniečius kvietė bibliotekos, kaimiškųjų seniūnijų ir miestų bendruomenės, Kauno miesto savivaldybėje vyko nuotaikinga mankšta su „Nuepiko“ trupe, vyko ekskursijos neįgaliesiems, o prekybos centre „Akropolis“ instaliaciją iš citrusinių vaisių kūrė menininkė Jolita Vaitkutė.

Laimės dieną nebuvo pamiršti ir keturkojai, kurie galėjo nemokamai keliauti traukiniais, o šeimininkai su augintiniais buvo pakviesti apsilankyti bibliotekoje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Laimės diena Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Laimės diena Kaune

Tarptautinė laimės diena šiemet siekta atverti kuo įvairesnes duris.

Tačiau spalvinga diena turėjo rimtą žinutę. Kaip teigia „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė, šiųmetės Laimės dienos idėja yra apie rimtus ar netgi skaudžius dalykus diskutuoti šventiškame kontekste ir taip patraukti visuomenės dėmesį į labai aktualias, tačiau dažnai nepelnytai primirštas temas.

„Šiųmetis Laimės dienos šūkis „Duok laimei kelią“ atkreipia dėmesį, kad dažnai kultūrinis miesto gyvenimas, o ir viešosios erdvės prieinamos tik jaunam, sveikam žmogui, tačiau tam tikrai visuomenės daliai sunkiai ar visai nepasiekiamas“, – sakė V.Vitkienė.

Tarptautinės laimės dienos proga įvyko seminaras „Prieinamumo kultūra ir menas prieiti: laimės vertos patirtys“, kuriame pranešimus skaitė ir diskutuos meno terapeutai ir kultūros operatoriai iš Italijos, Lenkijos, Olandijos ar kaimyninės gatvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:57
02:07
04:15

Esports namai