Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 9d. 18:07

Kauno Vilijampolės turguje atidaryta fotografijų paroda

Paroda Vilijampolės turguje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Paroda Vilijampolės turguje

Į Vilijampolės turgų Kaune užsukę kauniečiai šį mėnesį kartu galės aplankyti ir kauniečio fotomenininko Artūro Morozovo parodą „Miesto veidai“.  Fotografijų ciklą autorius sukūrė vaikštinėdamas po Kauną, nutolus nuo centrinių jo gatvių, apsilankius mikrorajonuose ir susipažinus su ten gyvenančiais žmonėmis.

Kaip 15min sakė Kauno miesto muziejaus ekspozicijų kuratorė Sigita Žemaitytė, į tokią netradicinę vietą – turgų – paroda išvežama pirmą kartą.

Iš karto ji buvo pristatyta Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje, o Vilijampolės turgus – antroji parodos stotelė.

„Vilijampolė pirmoji pasirinkta neatsitiktinai. Ji buvo vienas pirmųjų rajonų, prijungtų prie Kauno miesto jam tapus laikinąja sostine. Po to kelsimės į kitą rajoną, tik kol kas dar nenoriu atskleisti, į kurį“, – sakė S.Žemaitytė.

Pasak pašnekovės, tokiu būdu bandoma muziejų artinti prie bendruomenės, kauniečius ne tik kviečiant apsilankyti muziejuje, tačiau pačiam muziejui atvykstant į mikrorajonus.

„Šiuolaikinio muziejaus principas – tiesioginis bendravimas su bendruomene“, – kalbėjo S.Žemaitytė.

Kaip sakė programos „Kaunas 2022“ „Fluxus labas!“ agentė Vilijampolės mikrorajone Stefanija Paulauskaitė, Vilijampolės turgus parodai taip pat pasirinktas neatsitiktinai.

„Norisi, kad parodos, kultūra, menas keliautų į aplinką ir būtų ne tik muziejuose ar galerijose. Kultūra kartais žmonėm būna nepasiekiama, todėl labai smagu, kad atsiranda tokių iniciatyvų, kai ją galima atvežti pas žmones. Turgus pasirinktas todėl, kad tai vieta, kur žmonės ateina kiekvieną dieną“, – sakė S.Paulauskaitė.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Artūras Morozovas
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Artūras Morozovas

Idėją pristatyti parodą turguje palaikė ir paties turgaus administracija. „Nors renginiai turguje vyksta ne pirmą kartą, tačiau tokio tipo paroda – pirmoji. Mums labai malonu, kad turguje atranda vietą ir menas“, – kalbėjo turgaus administracijos vadovė Vita Klišaitienė.

Aplankę parodą „Kauno veidai“ turgaus lankytojai susipažins ne tik su pačiomis A.Morozovo nuotraukomis. Po jomis pritvirtintos ir specialios lentelės su kauniečių citatomis apie savo miestą.

„Tai Kaunas, kuris nėra taip dažnai matomas viešai, nutolus nuo centrinių gatvių, nuo lankytinų vietų, apsilankius ir susipažinus su žmogumi, gyvenančiu mikrorajone. Man, kaip tikram kauniečiui, toks pasivaikščiojimas atrodė gana aiškus, tačiau labai greitai susidūriau su daugybe netikėtumų, siurprizų, atradimų. Fotografija yra tinkamas būdas tirti žmogų ir visuomenę“, – apie kūrybinį procesą yra sakęs parodos autorius A.Morozovas.

Bevaikštinėdamas po Kauną ir mikrorajonuose kalbindamas žmones Artūras sako pajutęs, jog žmonės yra pasiilgę bendravimo. Fotografas kalbino įvairius žmones – nuo vaikų iki senjorų. Pasak jo, žmonės, gyvenantys mikrorajonuose, yra išsaugoję ypatingą ryšį su savo gyvenamąja aplinka.

Paroda „Miesto veidai“ Vilijampolės turguje veiks iki balandžio 27 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:17
20:02
00:32

Praktiški patarimai