Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 6d. 19:13

„Kultūra į namus“: kviečia paklaidžioti po atminties vietas ir išgirsti istorijas ne iš vadovėlių

Dėl Lietuvoje paskelbto karantino atkeliauja „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ „Kultūra į namus“. Šį kartą kviečiame paklaidžioti po atminties vietas.

Justina Petrulionytė-Sabonienė „Kaunas 2022“ programos „Atminties biuras“ koordinatorė kviečia į virtualius atminties namus.

„Atminties vietos“ – visiems atvira, interaktyvi Kauno gyvosios istorijos saugykla, skirta ne tik istorijos entuziastams, mokslininkams, studentams, bet ir visiems, kam rūpi Kauno istorija. O gal dar tik nori su ja susipažinti?

Taip pat atmintiesvietos.lt svetainėje galima rasti įvairių maršrutų, meninių projektų, įvairių tyrimų, susijusių su įvairiapuse ir daugiasluoksne Kauno atmintimi.

Kaunui gavus Europos kultūros sostinės titulą pradėti rengti interviu su įvairių tautų, kultūrų, religijų kauniečiais.

Justina rekomenduoja susipažinti su kauniečių atminties žemėlapiu. Čia savo gyvenimus pasakoja Kaune gyvenantys žmonės. Kai kurios jų – vertos knygos puslapių ar filmo siužeto. Tai – neįprastos ir nepaprastos pažintys.

„Jie yra tikrieji istorijos liudytojai. Ne iš vadovėlių, o iš savo patirties“, – sako Justina.

***

„Kultūra į namus“: sekite „Kaunas 2022“ Facebook ir Instagram paskyras arba skaitykite naujienų portalą 15min.lt.

Geriausių tinklalaidžių rekomendacijos, įvairių progų muzika su nostalgijos gaida iš Pakartot.lt, Kauno bienalės archyvas, gausybė audiotekos ir virtualios bibliotekos gėrybių, sportas bei judesys namuose, „Kaunas 2022“ ambasadorių rekomendacijos – tai šios ir dar daugiau temų, kurias sudėjome į „Kultūrą namuose“.

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:00
24:59
00:45

Esports namai

URBAN˙/