Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 26d. 19:54

Laimingų užkandžių namai Kauno rajone

 Indrės ir Vinco Benevičių šeimos verslas „Žali žali“
"Kaunas 2022" nuotr. / Indrės ir Vinco Benevičių šeimos verslas „Žali žali“

Ringauduose įsikūręs Indrės ir Vinco Benevičių šeimos verslas „Žali žali“ prasidėjo nuo mažo daigelio. Šiandien pačių užaugintais įvairių kultūrų daigais kauniečiai prekiauja visoje Lietuvoje, paneigdami požiūrį, kad tokius užkandžius renkasi vien veganai. Sutuoktiniai įsitikinę: vienas svarbiausių laimės komponentų gyvenime yra skanus maistas. Tad kauniečių siūlomi sveiki, bet puikaus skonio daigai teikia laimės ne vienam sveikata besirūpinančiam, bet skonio nenorinčiam aukoti lietuviui.

Neįprasto verslo įkūrėjams didžiausia laimė – stebėti, kaip skeptiškai nusiteikusio kliento nuomonė pasikeičia vos tik paragavus daigelių. Kaune kovo 20-ąją atšvęsta Tarptautinė laimės diena visiems gali tapti puikiu akstinu išbandyti naujų skonių ir atrasti malonių netikėtumų.

– Jūsų nuomone, sveikas maistas nuo pat mažens yra tiesus kelias į visavertį bei laimingą gyvenimą?

V.Benevičius: Mano nuomone, sąvoka „sveikas maistas“ yra šiek tiek spekuliacinė. Juk mityba – individualus dalykas ir tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Bet kokiu atveju, geras maistas suteikia daug teigiamų emocijų, tarp jų, ir laimės, tad svarbiausia ne tai, kas šiuo metu yra aukštinama kaip sveika mityba, bet tai, kuo mėgaujiesi. Savaime tai sukelia endorfinus ir aplanko laimės jausmas. Aišku, nevertėtų nuolat kimšti bulvių traškučių – tai, ką mes valgom, turi didelės įtakos kūno būklei ir ilgalaikei savijautai. Norint ilgiau gyventi ir mėgautis gyvenimu, tikrai rekomenduočiau prižiūrėti savo mitybą, bet nebūtina viso maisto pakeisti į sveikuolišką. Visi kartais padarome „valgymo nuodėmių“, svarbiausia, kad tai netaptų kasdienybe.

I.Benevičienė: Mūsų auginamuose daiguose yra daug gyvybės ir energijos. Suprantama, kad energijos trūkumą jaučiantis žmogus negali būti laimingas, tad, taip, mano nuomone, sveikas maistas tikrai gali nuvesti į laimę.

– „Žali žali“ idėja kilo sumanius pačių auginamus daigus pasiūlyti ir kitiems. Kaip manote, ar įmanoma laimė be dalijimosi?

V.Benevičius: Manau, kad pirmiausia žmogus turi išmokti mylėti save, kad galėtų mylėti ir kitus. Jeigu nesugebi priimti savęs tokio, koks esi, kaip tu galėsi priimti kitą? Mano nuomone, visų pirma reikia išmokti gyventi su savimi ir tik tada mokytis gyventi su kitu, nes tik taip yra klojami pamatai laimei, džiaugsmui ir visuomenės gerovei.

I.Benevičienė: Aš šiek tiek paprieštarausiu – mes, žmonės, esame socialinės būtybės. Būdamas vienas žmogus negali būti laimingas, jam reikia artimų žmonių, meilės. Manau, kad laimė tikrai nėra įmanoma be dalijimosi.

Būtent taip ir atsirado ši veikla – iš pradžių augindavome daigelius patys sau. Kai savo ruoštomis salotomis pavaišindavome draugus, jie visada likdavo nustebinti jų skonio. Taip kilo mintis pasiūlyti šį skanų ir sveiką produktą ne tik artimiesiems, bet ir platesniam ratui, taip suteikiant laimę kuo daugiau žmonių. Vis dėlto Lietuvoje šie produktai dar nėra tokie populiarūs.

Dalyvaujame įvairiose mugėse, ten prie mūsų neretai prieina skeptiškai nusiteikę žmonės, iš kurių sulaukiame ir pašaipių replikų: mes ne karvės, kad žolę rupšnotume. Tačiau neparagavus mūsų produktų negalima taip sakyti, kadangi, juos išbandžius, nuomonė dažnai pasikeičia ir žmogus nustemba – kaip skanu. Mums teikia malonumą tai, kad galime būti pirmieji, pasiūlantys daigus niekada nieko panašaus neragavusiems žmonėms. Tai mums suteikia labai daug laimės ir užaugina sparnus.

V.Benevičius: Netgi pagauna tam tikras azartas, kai matai, kad prieš tai besišaipęs žmogus paragauja daigų ir būna maloniai nustebintas, kad visgi tai nėra žolė, kuri auga pievose, o skanus ir turtingas naudingų medžiagų maistas.

– Kiek jūsų laimei daro įtakos laimingi klientai?

V.Benevičius: Jie daro labai didelę įtaką. Daug dirbame stengdamiesi, kad mūsų klientai būtų patenkinti, nes jų laimė mus motyvuoja tęsti savo veiklą. Ypač maloni būna mažųjų klientų reakcija.

Mūsų produktų linijoje yra nemažai daigų, kuriuos itin mėgsta vaikai. Kai jų mamos mums atsiunčia nuotraukas, kuriose mažieji užfiksuoti saujomis kemšantys daigus, mums tai didžiausias atpildas. Tada supranti, kad tavo darbas yra prasmingas ne tik tau, bet ir kitiems. Tokiomis akimirkomis pajunti dar didesnį norą plėstis, kad kuo daugiau žmonių galėtų išbandyti tavo produktus.

I.Benevičienė: Visiškai pritariu, jausmas būna nepakartojamas. Gali gauti, kad ir paprasčiausią žinutę, kurioje patenkintas klientas rašo, kad jam patinka mūsų produktai, ir diena iškart tampa prasminga. Atrodo, tiek nedaug tereikia – kad pasakytų ačiū, geros nuomonės nepasilaikytų tik sau, o suteiktų grįžtamąjį ryšį.

– Sveika gyvensena jūsų laimės formulėje buvo visada ar atsirado tam tikru metu?

Viena iš priežasčių, kodėl ėmiausi daigų verslo ir mečiau gerai apmokamą darbą, buvo sveikesnio gyvenimo būdo siekimas.

V.Benevičius: Nuo mažens sportuodavau, visada buvau fiziškai aktyvus. Niekada nesupratau, kaip žmonės gali apsiriboti tik sėdėjimu prie kompiuterio darbe, o vėliau prie televizoriaus namie. Netgi viena iš priežasčių, kodėl ėmiausi daigų verslo ir mečiau gerai apmokamą darbą, buvo sveikesnio gyvenimo būdo siekimas. Iki tol visą darbo dieną dirbdavau biure, tačiau Indrė užkrėtė mane daigų manija ir tada viskas apsivertė. Kiekvieną šeštadienį lankomės ūkininkų turgeliuose, neseniai išgyvenome įvairiausių mugių ir parodų maratoną. Namo grįždavome pervargę, bet kiekvieną rytą keldavomės su džiaugsmu, nes žinodavome, kad vėl darysime tai, kas mums teikia džiaugsmo.

Kalbant apie mitybą, mano nuomone, maistas pirmiausia turi būti skanus. Kai renkame sėklas, kurias daiginsime, stengiamės, kad tai būtų priimtina gomuriui. Nemažai naudingų augalų, deja, yra neskanūs, o mes gi pratę prie padažų ir prieskonių. Mūsų auginami daigai yra puikus papildas šaltuoju periodu, kai nėra nei daržovių, nei vaisių.

Nemažai naudingų augalų, deja, yra neskanūs, o mes gi pratę prie padažų ir prieskonių.

Mums asmeniškai jie suteikia dar daugiau malonumo, nes žinome, kad valgome tai, ką patys užauginome. Dar vienas dalykas, kuris labai svarbus mano laimės formulėje, yra miegas. Nors auginat du mažamečius vaikus išsimiegoti kartais gali būti sudėtinga, vis tiek stengiuosi tam skirti pakankamai laiko, kadangi neišsimiegojęs žmogus tikrai negali būti laimingas.

I.Benevičienė: Mano nuomonė sutampa – sveika mityba ir gyvensena tikrai yra lygu laimei. Augau sveikuolių šeimoje – nuo vaikystės aktyviai sportavau, dešimt metų lankiau baletą, domėjausi sveika mityba. Daigų verslas taip pat atsirado mano mamos, agronomijos docentės, dėka. Ji konsultavo išeivę iš Lietuvos – žaliavalgę Loretą Valiulis, kuri vėliau mane priėmė padirbėti savo ūkyje Amerikoje. Ten įgijau labai daug žinių apie sveiką mitybą, nes L.Valiulis konsultuoja mitybos problemų turinčius žmones. Natūraliai būdamas tarp tokių žmonių tu pradedi taikyti sveikos gyvensenos principus ir savo gyvenime, nes matai, kad šie žmonės yra laimingesni.

– Kuri iš jūsų auginamų kultūrų pati laimingiausia?

V.Benevičius: Visos jos labai laimingos, juk jomis taip rūpinamasi. Į kiekvieną daigelį įdedame tiek pastangų – kai kurios rūšys yra labai lepios, bet koks nukrypimas nuo normos joms gali reikšti pražūtį. Visi daigeliai yra aprūpinti, apšokinėti ir jaučiasi lyg princesės ant žirnių.

I.Benevičienė: Sakyčiau, kad spindulinės pupuolės. Net jų pavadinimas nuteikia linksmai. Saldžias, skoniu žirnius primenančias pupuoles ypač mėgsta vaikai. Šie spindintys ir be galo gražūs daigai visiškai nelepūs, su jais labai lengva dirbti, o po to juos galima skaniai krimsti prie televizoriaus.

Jeigu, pavyzdžiui, sakyčiau, kad laimingiausia kultūra yra saulėgrąžų daigai, būčiau ne visai teisi, nes labai sunku juos pralinksminti – jie labai aikštingi. Per mažai palaisčius nuliūsta ir nuvysta, šiek tiek per daug paliejus – vėl negerai, o štai spindulinės pupuolės visiška saulėgrąžų daigų priešingybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Palangos simbolis poilsiautojus vilioja ir per kaitrą, ir per liūtį

Sportas

„Žalgirio“ trenerį prieš mūšį su „Sevilla“ nustebino diskusijos apie varžovų sudėtį

Aktualu

Kelią Vilnius–Pabradė užblokavo nuvirtęs vilkikas

Vardai

Natalijos Bunkės sūnus per Žolinę atšventė 7-ąjį gimtadienį: šventė pajūryje subūrė visą šeimą

24sek

Blokas paskutinę sekundę – jaunųjų lietuvių svajones sudaužė kroatai

Sportas

UEFA Supertaurė – pirmas „Real“ iššūkis be Cristiano Ronaldo

15min iš Talino Sportas

Per 300 metrų Talino centre apgyvendinti „Real“ ir „Atletico“ galanda ginklus

Pasaulis kišenėje

Barselonoje užstrigęs „WizzAir“ lėktuvas pagaliau pakilo skrydžiui į Vilnių

Sportas

Prieš kelionę į Vilnių „Sevilla“ pardavė žaidėją už daugiau nei 26 mln. eurų

Vardai

Rūtos Elžbietos Mazurevičiūtės mergvakaris: „Tiek įspūdžių per pusę gyvenimo nebuvau patyrusi“

Aktualu

Šiurpūs skaičiai: Pensilvanijoje šimtai kunigų dešimtis metų lytiškai išnaudojo tūkstančius vaikų

Pivašiūnuose vyksta Žolinės atlaidai

Aktualu

Mažai žinomas Ukrainos atminties karas: kaip Maskva išnaudoja kaltinimus antisemitizmu?

Maistas

Restoranas „Oldman“ Palangoje – 100 metrų iki saulėlydžio: J.Basanavičius čia atrado ramybę

Aktualu

Genujos greitkelio viaduko katastrofa įvyko po daugelio perspėjimų

Gyvenimas

Stilius: 15 švarko ir džinsų derinių kiekvienai dienai

Vardai

Militos Daikerytės 21-asis gimtadienis: su artimiausiais ir svajonėmis apie diplomą

Aktualu

Premjeras žada stiprinti LRT signalą, kad jį matytų ir Lenkijos lietuviai

Aktualu

Į karo nualintą Sirijos Alepą pėsčiomis ėjusi lenkė pretenduoja gauti Nobelio premiją

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Palangos simbolis poilsiautojus vilioja ir per kaitrą, ir per liūtį

Sportas

„Žalgirio“ trenerį prieš mūšį su „Sevilla“ nustebino diskusijos apie varžovų sudėtį

Aktualu

Kelią Vilnius–Pabradė užblokavo nuvirtęs vilkikas

Vardai

Natalijos Bunkės sūnus per Žolinę atšventė 7-ąjį gimtadienį: šventė pajūryje subūrė visą šeimą

24sek

Blokas paskutinę sekundę – jaunųjų lietuvių svajones sudaužė kroatai

Sportas

UEFA Supertaurė – pirmas „Real“ iššūkis be Cristiano Ronaldo

15min iš Talino Sportas

Per 300 metrų Talino centre apgyvendinti „Real“ ir „Atletico“ galanda ginklus

Pasaulis kišenėje

Barselonoje užstrigęs „WizzAir“ lėktuvas pagaliau pakilo skrydžiui į Vilnių

Sportas

Prieš kelionę į Vilnių „Sevilla“ pardavė žaidėją už daugiau nei 26 mln. eurų

Vardai

Rūtos Elžbietos Mazurevičiūtės mergvakaris: „Tiek įspūdžių per pusę gyvenimo nebuvau patyrusi“

Aktualu

Šiurpūs skaičiai: Pensilvanijoje šimtai kunigų dešimtis metų lytiškai išnaudojo tūkstančius vaikų

Pivašiūnuose vyksta Žolinės atlaidai

Aktualu

Mažai žinomas Ukrainos atminties karas: kaip Maskva išnaudoja kaltinimus antisemitizmu?

Maistas

Restoranas „Oldman“ Palangoje – 100 metrų iki saulėlydžio: J.Basanavičius čia atrado ramybę

Aktualu

Genujos greitkelio viaduko katastrofa įvyko po daugelio perspėjimų

Gyvenimas

Stilius: 15 švarko ir džinsų derinių kiekvienai dienai

Vardai

Militos Daikerytės 21-asis gimtadienis: su artimiausiais ir svajonėmis apie diplomą

Aktualu

Premjeras žada stiprinti LRT signalą, kad jį matytų ir Lenkijos lietuviai

Aktualu

Į karo nualintą Sirijos Alepą pėsčiomis ėjusi lenkė pretenduoja gauti Nobelio premiją

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

Vardai

Atgal į mokyklą