Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 18d. 13:06

14-ojo prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ programoje – dvi retrospektyvos

Kadras iš filmo „Apsėstieji“
Kadras iš filmo „Apsėstieji“

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ jau keturioliktąjį kartą kviečia susipažinti su prancūzišku kinu. Šiemet žiūrovų laukia šiuolaikinių kūrėjų darbai ir dvi retrospektyvos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock’u, Henri-Georges’o Clouzot filmų retrospektyva bei, aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų, Romy Schneider filmų retrospektyva.

Pagrindinėje festivalio programoje žiūrovų lauks tarptautinius apdovanojimus pelnę filmai. Tarp jų - Antony Cordiero „Gasparas vestuvėse”, Thomaso Lilti „Pirmakursiai“, Robyn Sykeso „Finalas“. Mikhaëlo Herso filmas „Amanda“ sėkmės sulaukė Venecijos bei Tarptautiniame Tokijo kino festivaliuose, o filmo „Malda“ aktorius Anthony Bajonas tarptautiniame Berlyno festivalyje yra gavęs „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą.

Kaip visuomet, festivalio metu į Lietuvą atvyks svečių iš Prancūzijos. Šiais metais sulauksime Tomo Dinglerio, kuris filme „Guy“ suvaidino dokumentinio filmo kūrėją Gotjė. Šiuo metu aktorius atlieka pagrindinį vaidmenį naujame ir populiariame prancūzų seriale „Planas širdžiai“. Taip pat Dingle’į galime išvysti ir keliuose kituose serialuose.

Taip pat į Lietuvą atvyks trumpametražio filmo „Mano dama su kamelija“ režisierius ir aktorius Edouardas Montoute. Šis filmas yra vienas iš atidarymo filmų, kurį bendrai kūrė Prancūzijos ir Lietuvos komandos. Festivalio prodiuserė Živilė Gallego papasakojo, jog tai „filmas apie žmogų, kuris yra ilgai neturėjęs darbo aktorius, nusprendžiantis, jog padarys viską, kad gautų savo svajonių vaidmenį“.

Kino festivalis „Žiemos ekranai“ vyks sausio 24 – vasario 8 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Varėnoje, Ukmergėje, Marijampolėje, Plungėje, Alytuje, Palangoje ir Nidoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas