Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min kino anketa: komiksų kūrėja Gerda Jord – apie tai, kodėl norėtų atsidurti paties prasčiausio filmo realybėje

Gerda Jord
Gerda Jord
Šaltinis: 15min
0
A A

Ieškantiems filmo vakarui ar įsitikinusiems, kad matė viską – 15min kino anketa, į kurios klausimus atsako Lietuvos kultūros bei meno atstovai. Ji padės prisiminti pamirštus ir atrasti naujus kino pasaulio perlus.

Komiksų kūrėja Gerda Jord su Migle Anušauskaite prieš keletą metų sukūrė grafinę novelę „10 litų“, pasakojančią apie Darių ir Girėną – šis komiksas laimėjo „Patriotų“ premiją. Šiemet pasirodė naujausias Gerdos Jord darbas – grafinis romanas „Gertrūda“, vaizduojantis kartos, gimusios ant Nepriklausomybės slenksčio, aktualijas.

Kuris filmas privertė G.Jord kitaip pažvelgti į animaciją, o iš kurio autorė sėmėsi įkvėpimo kuriant „Gertrūdą”?

Filmas, kuris pakeitė (gyvenimą, dieną, požiūrį į kiną ar kt.)

Wernerio Herzogo „Žmogus – grizlis“ (Grizzy Man, 2005) pakeitė požiūrį į žmogaus vietą ekosistemoje.

Christian Mungiu drama „4 mėnesiai, 3 savaitės ir 2 dienos“ (4 months, 3 weeks and 2 days, 2007) privertė pirmą kartą susimąstyti apie abortų draudimo įstatymą ir dėl jo atsirandančią pavojingą nelegalių abortų rinką.

Rene Laloux „Fantastiška planeta“ (Fantastic Planet, 1973) – nuo jo pradėjau pažinti animaciją ne tik kaip filmukus vaikams.

VIDEO: Filmo „Fantastinė planeta“ anonsas

Geriausia komedija

Animacija leidžia lengvai hiperbolizuoti kiekvieną to vertą situaciją ir pasiekti didžiausią absurdo viršūnę, todėl geriausiais juoką išprovokuojančiais filmais laikau savo mėgstamus animacinius serialus „Rick and Morty“, „Robot Chicken“, „South Park“.

Geriausia meilės istorija kine

Romano Polanskio „Kivirčas“ (Carnage, 2012), nes meilė neegzistuoja be kivirčo, o R.Polanskis jį parodė tokį, kaip gyvenime: kylantį tarsi iš niekur, augantį, ir galiausiai visa apimantį.

Chan-wook Parko „Troškulyje“ (Bakjwi, 2009), kaip ir kituose režisieriaus filmuose, meilė netikėtais pavidalais išnyra iš tamsos, lėtai tekančio laiko, milžiniškos įtampos, grėsmės.

VIDEO: Filmo „Kivirčas“ anonsas

Filmas, kurio iš pradžių nekentėte, o vėliau pamilote

Serialo „Game of Thrones“ pirmą seriją žiūrėjau gal penkis kartus, kol prisiverčiau žiūrėti toliau, galiausiai prie serialo pripratau ir jis man netgi ėmė patikti.

Filmas, kuriame norėtumėte apsigyventi vienai dienai

Norėčiau atsidurti paties prasčiausio kino realybėje, kur žmonės kalba nenatūraliais nuspėjamais dialogais, niekas nieko nedirba, tačiau gyvena prabangiuose namuose, o rytais prabunda su šventiniu makiažu ir šukuosena.

Filmas, kurį matėte daugiausia kartų

Andrejaus Tarkovskio „Veidrodis“ (The Mirror, 1975 m.), nes iš šio filmo ne kartą sėmiausi įkvėpimo kuriant „Gertrūdą“.

VIDEO: Filmo „Veidrodis“ anosnas

Antipatija kine

Nemėgstu filmų kategorijos „visai šeimai“, nes tai, kas skirta „visiems“, taip pat gali būti skirta „niekam“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą