Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 22:54

A.Matelio filmas Lietuvos kinui atstovaus ES filmų festivalyje Čikagoje

Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ premjera Latvijoje
Organizatorių nuotr. / Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ premjera Latvijoje

Režisieriaus Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ bus rodomas Europos Sąjungos filmų festivalyje Čikagoje, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Dvidešimt antrasis kasmetinis Europos Sąjungos filmų festivalis Čikagoje, kurį rengia „Gene Siskel“ kino centras kartu su ES šalių konsulatais ir kitomis institucijomis, vyksta kovo 8 d.–balandžio 4 dienomis. Tai – didžiausias kino festivalis Šiaurės Amerikoje, pristatantis naujausius Europos sąjungos šalių filmus. Šių metų festivalio programoje net 60 premjerų iš 28 ES valstybių.

Filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, kuris jau sulaukė tarptautinio pripažinimo ir buvo nominuotas šių metų „Oskarų“ apdovanojimams užsienio filmų ir dokumentikos kategorijose, pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Tačiau ne apie garbę ir šlovę.

Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.

VIDEO: Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ anonsas

Režisierius Arūnas Matelis yra apdovanotas prestižiniu Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimu už filmą „Prieš parskrendant į žemę“, o 2018 metų gale Bilbao Mendi (Ispanija) kino festivalyje apdovanotas už geriausią režisūrą dokumentiniame filme „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.

Režisierius Arūnas Matelis dalyvaus susitikime su žiūrovais ir diskusijoje po filmo šeštadienį, kovo 16 d. Po diskusijos, LR Generaliniame konsulate Čikagoje vyks Rimo Čiurlionio tapybos darbų parodos atidarymas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata