Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 12d. 17:34

Adomaitis pristatys išskirtinį lietuviško filmo „Jausmai“ seansą

Regimantas Adomaitis
Organizatorių nuotr. / Regimantas Adomaitis
Sausio 14 d., ketvirtadienį, 19.30 val. kino teatre „Pasaka“ bus iš naujo prisimintas vienas iškiliausių lietuviškos kino istorijos kūrinių – geriausiu lietuvišku filmu pripažintas Almanto Grikevičiaus ir Algirdo Dausos filmas „Jausmai“.

„Man šis filmas – tarsi senas vynas, jaudina iki šiol“, – prisimindamas vieną svarbiausių savo darbų teigia režisierius Almantas Grikevičius.

Kino teatras „Pasaka“, įtraukdamas šį filmą į savo programą, sveikina režisierių Almantą Grikevičių su reikšmingu apdovanojimu – nacionaline premija, teikiama už viso gyvenimo nuopelnus.

Filmą pristatyti padės ir su žiūrovais seanso metu bendraus vienas iš legendinio filmo aktorių – Regimantas Adomaitis.

1986-ųjų filmas, pastatytas latvių rašytojo Egono Livo romano „Velniakaulio dvyniai“ motyvais pagal Vytauto Žalakevičiaus scenarijų, pasakoja dviejų dvynių brolių Kasparo ir Andriaus istoriją. Baigiasi karas, o vienoje Kuršių marių pusėje šeimininkaujant vokiečiams, kitoje – sovietams, siužeto centre persipina herojų jausmai. Kasparo, likusio našliu su dviem dvyniais lopšyje, jo brolio Andriaus, gyvenančio su buvusia Kasparo mergina Agne, pačios Agnės, vis dar puoselėjančios aistrą Kasparui, Janės, simpatizuojančios Kasparui, tačiau ištekėjusios ir susisaisčiusios su protestuojančiais prieš sovietų valdžią.

Filme vaidina lietuvių aktorių žvaigždynas – Regimantas Adomaitis, Juozas Budraitis, Bronius Babkauskas, Laimonas Noreika, Regina Paliukaitytė, Eugenija Bajorytė, Vytautas Paukštė, Gediminas Girdvainis, vieną įsimintiniausių vaidmenų savo karjeroje sukūrė Algimantas Masiulis.

Kino kritikas Saulius Macaitis lfc.lt puslapyje rašė: „Kaip kiekvienas aukščiausios kinematografinės kultūros kūrinys, „Jausmai“ sunkiai pasiduoda perpasakojimui. Jį reikia žiūrėti ir žiūrėti, vis atrandant šį tą naujo dramaturgijos dviprasmybėse, įsijaučiant į filmo ritmų bangavimą, primenantį jūros įgeidžius, žavintis nesenstančia plastika, faktūriška atmosfera, reto susiklausymo aktorių ansambliu, iš kurio neįmanoma ką nors išskirti. Kūrinys – apie neišnaikinamą ir žmogaus, kataklizmų apsuptyje randančio vietos paprastiems jausmams, ir apie visos lietuvių tautos gajumą.“

Paminint kino gyvavimo šimtmetį, „Jausmai“ 1995 metais lietuvių kino kritikų išrinktas geriausiu visų laikų lietuvišku vaidybiniu filmu. Prizų jam negailėjo ir tarptautinė publika – 1975-aisiais San Remo kino festivalyje filmas apdovanotas specialiuoju žiuri prizu, o X Pabaltijo, Baltarusijos ir Moldavijos kino festivalyje Minske 1969 metais - diplomu už geriausią operatoriaus darbą.

Filmas buvo lemtingas ir aktoriams Regimantui Adomaičiui ir Eugenijai Bajorytei. Susipažinę filmavimo aikštelėje kaip Kasparas ir Janė, po „Jausmų“ jie susituokė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Maistas

URBAN˙/