Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 11d. 12:42

AEROKINO savaitė: seansai šeimai, didžėjaus pasirodymas ir lietuvių filmai

Akimirka iš pirmojo kino seanso Vilniaus oro uoste
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Akimirka iš pirmojo kino seanso Vilniaus oro uoste

Likusias tris gegužės savaites Vilniaus oro uoste tęsis „Kino pavasario“ patyriminių seansų ciklas „Aerokinas“. Šią savaitę taip pat netrūks įvairovės. Repertuare dominuos filmai šeimai ir stiprios istorijos iš Rytų: Pietų Korėjos, Japonijos, Izraelio, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Laikomės projekto pradžioje nusistatytos programos sudarymo koncepcijos: kiekvieną savaitę rodome filmus iš skirtingų žemynų, siūlydami alternatyvias keliones per filmus. Šią savaitę kviečiame į Tolimuosius ir Artimuosius Rytus. „Parazito“ sėkmė įrodė, kad filmai iš Azijos gali būti ne mažiau patrauklūs globaliu mastu nei Holivudo studijose sukurtas kinas. Pietų Korėjos ar Japonijos nacionalinis kinas yra vienas iškiliausių pasaulyje, o Izraelio kinas visuomet traukia savo nuoširdumu ir originalumu“, – atnaujintą „Aerokino“ repertuarą komentuoja projekto programos kuratorė Aistė Račaitytė.

VIDEO: AEROKINAS – kelionė prasideda

Erotinė drama ir vidurnaktis su didžėjumi Tomu Boo

Pietų Korėjos kino meistras Park Chan-Wookas sugrįžta į didįjį ekraną. Penktadienio vakarą (gegužės 15 dieną) „Aerokine“ bus parodytas jo erotinis psichologinis trileris „Tarnaitė“, prieš porą metų tapęs vienu labiausiai šokiravusių „Kino pavasario“ filmų. Seansas žada itin kinematografišką kino reginį.

Kadras iš filmo „Tarnaitė“
Kadras iš filmo „Tarnaitė“

Izraelio kinas Lietuvoje turi daug gerbėjų, tad tą patį penktadienį, vidurnakčio seanse bus parodytas Berlyno kino festivalyje pagrindinį prizą „Auksinį lokį“ laimėjęs filmas „Sinonimai“. Seansą apšildys garsus Vilniaus didžėjus Tomas Boo. Atsispirdamas nuo filmo, Tomas Boo naujai interpretuos prancūzų muzikos temas.

„Sinonimai“ nukels į Paryžių, kur atsiduria iš Izraelio pabėgęs jaunas vyras Joavas, norėdamas ištrinti savo kilmę ir tapti tikru prancūzu. Vaikinas pabunda nuogas tuščio buto vonioje, visi jo daiktai dingę. Čia jis turės sukurti save iš naujo.

Lietuvių filmų seansai

Trečiadienio vakarą bus rodomas lietuvių dokumentinio kino meistro Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai“, kuris pasakoja apie vieną sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę.

Šeštadienio vakarą laukia išskirtinis seansas, kuriame bus galima išvysti 6 lietuvių trumpametražius filmus. Tai pasaulio kino festivaliuose jau pasižymėjusių režisierių Lauryno Bareišos ir Vytauto Katkaus naujausi, šalies didžiajame ekrane dar nerodyti filmai. L.Bareišos trumpametražio „Atkūrimas“ premjera įvyko šių metų Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje, o V. Katkaus filmas „Kolektyviniai sodai“ praėjusį pavasarį buvo pristatytas Kanų kino festivalio „Kritikų savaitėje“.

Kadras iš filmo/„Kolektyviniai sodai“
Kadras iš filmo/„Kolektyviniai sodai“

Tito Lauciaus trumpametražėje komedijoje „Šeima“ vaidmenis sukūrė būrys garsių aktorių: Dainius Gavenonis, Arūnas Sakalauskas, Rasa Samuolytė, Vidas Petkevičius. Filmas pasakoja apie tai, kaip dvi šeimos nusprendžia perkraustyti senelį iš jo namų.

Taip pat seanse bus galima pamatyti Kamilės Milašiūtės dramą „Laukais“ su aktorėmis Nele Savičenko ir Indrė Patkauskaitė, animacinius filmus „Žonglierius“ (rež. Skirmantė Jakaitė) ir „Sniego pastogė“ (rež. Robertas Nevecka).

Grupės „Kino“ priešistorė

Taip pat šeštadienio vakarą (gegužės 16 dieną) Kanų kino festivalyje už geriausią garso takelį apdovanotas Kirilo Serebrenikovo filmas „Vasara“ nukels į 9 dešimtmečio vasarą. Kai Leningrado pogrindyje griaudi roko muzika, susitinka trys žmonės. 19-metis, vėliau grupės „Kino lyderiu tapsiantis Viktoras Cojus, jo tuometinis stabas Maikas Naumenko („Zoopark) ir jo gražuolė žmona Natalija Naumenko net neįtaria, kad ši vasara bus lemtinga, o jų draugystė, kaip ir jie patys, taps nemirštančia legenda.

Detektyvas patiems mažiausiems žiūrovams

Įpusėjus projektui, „Aerokino“ organizatoriai, sulaukę daugybės žiūrovų prašymų, atvėrė šeimoms ir vakarinius seansus. Šeimų laukiama „Oskarui“ nominuotame jautriame pasakojime „Moliūgėlio gyvenimas“ ir istorijoje „Gordonas ir Padi“ apie miško detektyvo varliaus ir jo kolegės pelytės draugystę bei nuotykius. Tai animacija, kuri sujaudins tiek vaikus, tiek jų tėvus ir senelius.

Kadras iš filmo/Kadras iš filmo „Moliūgėlio gyvenimas“
Kadras iš filmo/Kadras iš filmo „Moliūgėlio gyvenimas“

Savaitgalį į diskusijas įtrauks ir kitas „Oskarų“ nominantas, anime pasakojimas iš Japonijos „Mano mažoji sesutė Mirai“, vaizdingai kalbantis apie tai, ką išgyvena šeima, ypač maži vaikai, kai joje atsiranda naujas narys.

Komiškos šeimos atostogos

Komedijų gerbėjus ir šeimas su vaikais nuo 13 metų kviečia komedija „Norėtum!“ apie chaotiškas italų šeimos atostogas. Aštuonmetės Almos šeima išsiskyrusi, tad ji su dviem vyresniais broliais vyksta iš Paryžiaus į saulėtąją Romą atostogauti pas savo tėtį. O šis – išsiblaškęs kino scenaristas, pristatantis vaikams ekstravagantišką kolegę, kuri taip pat kartu keliaus į pajūrio namelį. Almai šios atostogos bus pačios įsimintiniausios.

„Auksinę palmės šakelę“ laimėjęs praėjusių metų „Kino pavasario“ hitas „Vagiliautojai“ taip pat laukia šeimų su vyresniais vaikais.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/