Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 1d. 14:34

Aktorė Toma Vaškevičiūtė sulaukė komplimentų tarptautiniame Maskvos kino festivalyje

Toma Vaškevičiūtė filmo pristatymo konferencijoje Maskvoje
LNDT nuotr. / Toma Vaškevičiūtė filmo pristatymo konferencijoje Maskvoje

Praėjusį savaitgalį LNDT aktorė Toma Vaškevičiūtė kartu su filmo „Anarchija Žirmūnuose“ kūrėjų grupe pristatė filmą 33-ajame tarptautiniame Maskvos kino festivalyje. Lietuvių filmas atrinktas į konkursinę programą „Perspektyvos“, kurioje rodomos jaunų kūrėjų juostos.

Filmui festivalyje atstovavo kūrėjų komanda: režisierius ir scenarijaus autorius Saulius Drunga, pagrindinius vaidmenis atlikusios T.Vaškevičiūtė ir Severija Janušauskaitė bei filmo prodiuserė Ieva Norvilienė.

Šiais metais aukščiausiai klasei priskiriamas tarptautinis festivalis startavo birželio 23-iąją. Festivalis truks iki liepos 2 dienos, kuomet paaiškės konkursinių programų nugalėtojai.

Filmą kartu su komanda pristačiusi vieno iš pagrindinių – Vilės – vaidmens atlikėja, LNDT aktorė, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Toma Vaškevičiūtė šį savo vaidmenį kine vadina ne tik sėkmingu, bet ir nepaprastai vertingu.

„Pirmą kartą dalyvavau tokio lygio ir masto festivalyje – čia didžiulė tarptautinė festivalio programa, daugybė lankytojų, dalyvių, žurnalistų... Ypatingai netikėta tai, jog Maskvoje palankiai buvo vertinami filmo aspektai, Lietuvoje laikyti minusais, pavyzdžiui, charakteringi stambūs planai ir filmo tempas. Ypač daug gerų atsiliepimų sulaukėme dėl aktorių parinkimo – tai didelis profesinis įvertinimas. Maloniai nustebino žiūrovų nuoširdumas, gebėjimas ir noras dalintis mintimis, pojūčiais, vertingai diskutuoti – tai labai naudinga kūrėjui“, – sakė aktorė.

Pasak T.Vaškevičiūtės, visa „Anarchijos Žirmūnuose“ komanda savotiškai debiutavo už Lietuvos ribų, todėl labai malonu sulaukti vis daugiau tarptautinio dėmesio ir vertinimų.

Debiutinis S.Drungos darbas konkursinėje perspektyviems kūrėjams skirtoje programoje varžysis su Prancūzijai, Vokietijai, Austrijai, Pietų Korėjai ir kitoms šalims atstovaujančiomis kino juostomis. Iš viso į konkursinę programą „Perspektyvos“ pateko aštuonių pasaulio šalių filmai, atrinkti iš beveik poros tūkstančių pateikusiųjų paraiškas.

„Pristatant filmą festivalio programoje ir spaudos konferencijos metu jautėme didžiulį susidomėjimą tiek pačiu kūriniu, tiek komanda. Įdomu, jog daugiausiai teigiamų žiūrovų ir profesionalų vertinimų sulaukė filmo aktorių sudėtis, kurią Maskvos spauda įvardijo „filmo šerdimi, kuriančia iki skausmo nuoširdžią, taiklią ir tikrą istoriją“. Žinoma, „Perspektyvų“ programoje dalyvauja daug debiutuojančių režisierių, sunku iš anksto vertinti galimus prizininkus. Tačiau galimybė dalyvauti festivalyje, varžymasis konkursinėje programoje, taip pat palankūs spaudos atsiliepimai džiugina“, – pasakojo filmo prodiuserė Ieva Norvilienė.

Šiemet pasiekti susitarimai dėl filmo „Anarchija Žirmūnuose“ platinimo Didžiojoje Britanijoje, JAV, svarbiausiose Europos kino rinkose: Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, taip pat Prancūzijoje bei kitose prancūziškai kalbančiose šalyse ir regionuose – Monake, Andoroje, Korsikoje ir Liuksemburge.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės