Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 05, 09:56

Aktorius Jamie Bellas: „Bilis Eliotas užaugo!“

Baleto bateliais kaklą apjuosęs Bilis Eliotas, labiau už viską pasaulyje norintis šokti – būtent tokiu daugelis kino žiūrovų prisimena aktorių Jamie Bellą, paauglystėje atlikusį kol kas garsiausią savo karjeros vaidmenį filme „Bilis Eliotas“ (angl. „Billy Elliot“, 2000) ir netrukus į Lietuvos kino ekranus sugrįšiantį filme „Purvas“ (angl. „Filth“).
Kadras iš filmo „Purvas“
Kadras iš filmo „Purvas“
Temos: 1 Trileris

Šiandien 27-erių sulaukęs Jamie Bell – vedęs vyras, atsakingai besirenkantis vaidmenis ir siekiantis išbandyti save kuo įvairesniuose kino projektuose. „Po „Bilio Elioto“ mano pečius užgriuvo populiarumo banga. Man tebuvo 14-lika ir išprotėti bei susirgti žvaigždžių liga buvo vieni niekai“, – garsiausią savo karjeros vaidmenį prisimena jaunuolis, teigiantis, jog 2000-aisiais būti „berniuku, kuris šoka baletą“, buvo velniškai sunku.

Artėdamas 30-ojo gimtadienio link, visuomenėje geru berniuku laikomas ir teisingus vaidmenis besirenkantis J. Bell nutarė mesti sau iššūkį ir atlikti vaidmenį, kurio vargu ar buvo galima tikėtis iš auksinio britų berniuko. Aktorius ryžosi atlikti kontraversišką vaidmenį romano „Traukinių žymėjimas“ autoriaus Irvine Welsh bestselerio „Purvas“ ekranizacijoje. Siautulingiausiu metų filme jau spėtame pakrikštyti „Purve“ legendinis „Bilis Eliotas“ įkūnija nuo narkotikų priklausomą policijos naujoką, kuoktelėjusio ir psichiškai nestabilaus vadovo dešiniąją ranką.

„Vaidmuo šiame filme man buvo tikru iššūkiu“, – prisipažino J. Bellas, atskleidęs, jog nepaisant jį sužavėjusio scenarijaus bei simpatijų rašytojui I. Welshui ir pagrindinį vaidmenį atlikusiam aktoriui James McAvoy, vienu iš motyvų nusifilmuoti juostoje „Purvas“ tapo noras žiūrovams pasakyti, jog „Bilis Eliotas užaugo“. „Bilio vaidmenį atlikau prieš trylika metų, tačiau gatvėje vis dar esu atpažįstamas kaip „tas vaikis, šokantis baletą“. Žiūrovams noriu parodyti, jog galiu kur kas daugiau ir jie matė toli gražu ne visas mano galimybes“, – komentavo aktorius.

Kolegos pasirinkimą gyrė pastaruoju metu romantiško vyruko etiketės taip pat besikratanti „Purvo“ žvaigždė James McAvoy. Filmuojantis vyras ėmėsi drastiškų įsijautimo į vaidmenį metodų bei nevengė gąsdinti J. Bello. „Juk turėjau priversti jį jaustis kuoktelėjusio viršininko pavaldiniu“, – juokėsi aktorius, teigęs, jog pirmosiomis filmavimų dienomis J. Bellas prisibijojo darbų įkarštyje šėliojusio ir girtavusio J. McAvoy, o galiausiai „pralaužė vidinius barjerus ir ėmė eiti iš proto drauge su manimi“, – J. Bello drąsa žavėjosi aktorius.

VIDEO: Filmo treileris

Pagrindinis filmo „Purvas“ veikėjas Briusas Robertsonas (akt. James McAvoy) – neblogas ir net gana žaismingas tipas. Jis nuolat mylisi su viskuo kas juda, šantažuoja kolegas, niekuomet neatsisako kokaino ir palaipsniui kraustosi iš proto. Jis – užkietėjęs homofobas, seksistas, rasistas ir nenumaldomas keikūnas. Galima būtų užmerkti akis prieš nuodėmių kratiniu esančio vyro elgesį, tačiau Briusas – toli gražu ne žemiausią postą užimantis Edinburgo policijos pareigūnas, maniakiškai svajojantis apie paaukštinimą ir tiriantis įtartiną žmogžudystę. Tačiau ar įgimtos keistenybės ir vis rečiau pasireiškiantis blaivus protas nepakiš kojos kylant taip išsvajotais karjeros laiptais?.. Į siautulingus „Traukinių žymėjimo“ laikus nukelsianti tragikomedija „Purvas“ kinuose jau nuo gruodžio 6 dienos!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą