Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 23, 10:48

„Animacijos savaitgalis“ Kaune: aktualios istorijos, jautrūs pasakojimai, susitikimai su kūrėjais

Pirmasis „Romuvos“ organizuojamas „Animacijos savaitgalis“ kviečia leistis į neatrastos animacijos atradimų kelionę. Įsitikinimas, kad animacija skirta tik vaikams, sparčiai blėsta, o tai ryškiai atspindės ir šio festivalio programa, kurioje įtraukiančių, aktualių ir vizualiai stulbinančių filmų sau atras kiekvienas – nuo mažiausių iki suaugusiųjų, nuo kino ekspertų iki „šviežių“ žiūrovų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Legenda apie vilkus“
„Legenda apie vilkus“ / Organizatorių nuotr.

Apie socialines ir politines problemas įžvalgiai kalbės animacinė drama „Kabulo kregždės“ bei animuota dokumentika „Bėglys“. Išskirtinę menininko bei aktyvisto Josepo Bartolío asmenybę pristatys biografinis pasakojimas „Žozepas“. Su savitu, tačiau vis labiau populiarėjančiu, japoniškos animacijos (anime) stiliumi susipažinti galėsite žiūrėdami filmą „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“ bei Lietuvoje dar nerodytą „Inu O“.

Viename seanse atrasti daugybę skirtingų istorijų, jų pasakojimo bei animavimo stilių padės trumpo metro filmų programos „CRE Animacijos talentai“ ir „Naujosios bangos animacija“. Unikaliu piešimo stiliumi ir šilta istorija tiek vaikus, tiek suaugusiuosius sužavės „Legenda apie vilkus“.

Festivalio žiūrovų laukia keli specialūs renginiai. Kino teatro hole bus įkurta lietuviško sustabdyto kadro (stop-motion) technika sukurto filmo „Matilda ir atsarginė galva“ paroda. O po seanso, kuriame bus rodoma ši nuotaikinga istorija bei „Prancūzų trumpo metro filmukai mažiesiems“ parodą bus galima geriau pažinti su „Matildos ir atsarginės galvos“ kūrėjais – pamatyti unikalias animacijai naudotas lėlytes bei rekvizitus ir išgirsti kaip jie atgyja kine.

„Animacijos savaitgalio“ metu Lietuvoje pirmą kartą bus rodomas filmas „Absoliutus draudimas“. Ranka pieštos animacijos mokslinės fantastikos (sci-fi) trileris tiria mūsų santykį su vis tobulėjančiomis technologijomis, žmogaus ego, genialumą bei ribotumą. Po seanso vyks diskusija su filmo režisieriumi, scenaristu ir animatoriumi Ryanu Braundu.

Kino teatro hole taip pat veiks VR erdvė, kurioje festivalio filmų žiūrovai galės praturtinti savo pažintį su įvairiomis animacijos rūšimis. Čia bus galima peržiūrėti trumpą virtualios realybės filmą „Markas ir Pola“ – komišką meilės istorija su siurrealistiniu posūkiu.

Visa festivalio programa ir bilietai yra čia.

Festivalį organizuoja: Kino namai „Romuva“.

Festivalio partneriai: BLON Animacijos ir video žaidimų festivalis,

Prancūzų Institutas Lietuvoje, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.

„Animacijos savaitgalis“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą