Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 28d. 12:35

Animacinis filmas „Paryžiaus monstras“ gimė iš režisieriaus ilgesio

Filmas „Paryžiaus monstras“
Kadras iš filmo / Filmas „Paryžiaus monstras“

Nuotaikingo animacinio filmo „Paryžiaus monstras“ režisierius Bibo Bergeronas tikina, kad šį filmą jį paskatino sukurti gimtinės ilgesys. Ilgus metus praleidęs JAV ir ten sukūręs tokius animacinius filmus kaip „Visa tiesa apie ryklį“ ir „Kelias į Eldorado“, jis pagaliau nusprendė atiduoti duoklę ir miestui, kuriame jam ir kilo noras tapti animacinių istorijų kūrėju.

„Paryžiaus monstro“ siužetas žiūrovus nukelia 1910-ųjų Paryžių, kur prieš šimtmetį miesto grindiniu stypčiojo ne tik gracingos damos ir elegantiški ponai, bet rioglino ir nerangus monstras.

„Daugybę metų praleidau dirbdamas Los Andžele ir galiausiai pajutau nenumaldomą namų ilgesį, todėl nusprendžiau sukurti istoriją, kuri vyktų mano gimtajame Paryžiuje, – pasakoja režisierius. – Be to, man visada patiko XX amžiaus pradžios laikmetis, kai menai, mokslas ir technologijos vystėsi kone žaibišku greičiu. Ir dar norėjau, kad tai būtų linksma, romantiška ir muzikali istorija, tad Paryžius buvo tinkamiausias miestas, kurioje galėjo suktis tokios istorijos siužetas.“

Juostos prodiuseriu tapo B. Bergerono kolega ir senas draugas, taip pat prancūzas, „Penktojo elemento“ kūrėjas Lucas Bessonas. Pasak B. Bergerono, kurti „Paryžiaus monstrą“ – filmą, kuris jam pačiam yra labai artimas, buvo daug smagiau, nei dirbant su didžiosiomis Holivudo studijomis: „Šis filmas man kaip kūdikis, nes nuo pradžių iki pabaigos už viską buvau atsakingas aš pat vienas, tuo tarpu kuriant Holivude dėl visų smulkmenų turi derintis su kino kompanijų atstovais. Manęs tai nevargina ir aš prie to pratęs, bet vis tik – dirbti, kai turi daugiau laisvės – nepalyginamai geriau.“

Charakteringiems filmo „Paryžiaus monstras“ personažams savo balsus paskolino būrys visiems puikiai pažįstamų aktorių – žavingoji prancūzė Vanessa Paradis, Catherine O'Hara, Danny Hustonas ir kiti. Lietuviškai juos įgarsino Dainius Kazlauskas, Viktorija Kuodytė, Dalius Skamarakas. 

Nuotaikinga animacinė juosta (ir 3D formatu!) šiuo metu rodoma ir Lietuvos kino teatruose.

VIDEO: PARYŽIAUS MONSTRAS 3D (lietuviškai įgarsintas anonsas)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas