-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 08 08

Apnuoginantis skandinavų kinas: ką veikia ir mąsto vyrai, kai lieka vieni?

Anksčiau Martinas šėldavo iki paryčių. Bare sutiktos merginos viliodavo jį į svečius. Kiekvieną penktadienį – vis kitas scenarijus. Bet šiandien Martinas – tarsi kitas žmogus. Namuose jo laukia mylinti šeima ir sūnus. Tik nežinia kodėl, praėjusių dienų nostalgija – vis smarkiau ima rusenti jo minčių koridoriuose...
Kadras iš filmo „Prieš gamtą“
Kadras iš filmo „Prieš gamtą“

Teigiama, jog skandinavų režisierių Olevo Giævero ir Martes Vold sukurta filosofinė komedija „Prieš gamtą“ (orig. Mot Naturen) (2014) atveria pačias slapčiausias žmogaus dvejones ir aistras.

Kaip yra teigęs O.Giæveras: „Norėjau sukurti filmą, kuriame atsiskleistų vidinės žmogaus būsenos, slapčiausios jo mintys, svajonės ir fantazijos, o kartu stebėtume jį, bet jis nesijaustų stebimas. Filmu siekiu nusigauti iki pat gilumos, tos esmės, kuri yra atpažįstama kiekvieno iš mūsų ir yra visiems mums bendra.“

Galbūt dėl šios priežasties filmas „Prieš gamtą“ gali šokiruoti savo atvirumu ir tiesmukumu. Filmo pradžioje pagrindinis filmo herojus – sėkmingą karjerą ir gražią šeimą turintis 30-metis Martinas – nusprendžia vienas išvykti savaitgaliui į kalnus.

Kadras iš filmo „Prieš gamtą“
Kadras iš filmo „Prieš gamtą“

Akistata su savo ego

Didžiausia dilema, kurią sprendžia vyriškis: kaip apie šią išvyką pasiaiškinti namiškiams? Jis delsia – o gal reiktų pasilikti namuose? Tačiau sugrįžęs namo jis pasijunta nejaukiai, tarsi šie namai ir ši šeima jam nepriklausytų.

Vieną akimirką Martinas žmonai įrodinėja, jog šią kelionę jis planavo jau seniai (tik ji to neprisimena). Kitame kadre vaizduojamos jo seksualinės fantazijos – kaip jis, aistringai prirėmęs savo žmoną prie virtuvės spintelės, mylisi, kol kitame kambaryje žaidžia jo sūnus.

Filosofinė komedija „Prieš gamtą“ (orig. Mot Naturen) (2014) atveria pačias slapčiausias žmogaus dvejones ir aistras.

Dviprasmybės Martiną varsto visos kelionės metu. Vieną akimirką jis gailisi, jog į iškylą gamtoje nepasiėmė savo sūnaus. Kitą – jis stabteli pasirėmęs į medį ir ima masturbuotis, įsivaizduodamas, jog jį tenkina šviesiaplaukė kolegė, kartu su juo dirbanti biure.

Martino mintys nerimsta. Gal šis idiliškas šeimyninis gyvenimas – visai ne jam? Gal jo ir jo žmonos keliai turi atsiskirti? Juk jam – vos per trisdešimt, jis gali rinktis nauja gyvenimą, sekti savo troškimų.

Tačiau ko jis iš tiesų trokšta? Martinas sustoja pamiškėje ir vėl mintimis grįžta į namų aplinką: juk jo ilgisi šeima, tai ką, po galais, jis čia veikia?

VIDEO: OUT OF NATURE - trailer (English subtitles)

Pamiltas žiūrovų

Visa ši išvyka į kalnus Martinui virsta užsitęsusia kelione po savo paties vidų. Būtent gamtos apsuptyje pagrindinis filmo herojus pasijunta „einąs prieš gamtą“, t. y. prieš savo paties norus ir įsitikinimus. Filme mažai dialogų, vietoj jų – pasakotojo balsu perteikiamas Martino sąmonės srautas.

Senasis ir naujasis gyvenimai – tarsi dvi prasilenkiančios ir niekaip nesuderinamos gijos. Tačiau ar žmogiška ir moralu viską mesti ir egoistiškai siekti savo laimės? O gal laimė slypi aukštesniuose gyvenimo tiksluose? Gal tai tik jo kvailos užgaidos, kurios jį tolina nuo harmonijos, gyvenant šeimoje?

Šie ir daugybę kitų klausimų, užduodamų filmo herojaus vidiniu balsu, paskatins filmo „Prieš gamtą“ žiūrovus susimąstyti apie savo pačių kasdienybę ir joje apninkančias abejones.

Tarptautiniuose kino festivaliuose filmas „Prieš gamtą“ pelnė net 9-ias nominacijas ir gavo 3-is apdovanojimus. „Prieš gamtą“ pernai rudenį atidarė Europos šalių kino forumą „Scanorama“ ir tapo vienu žiūrimiausių festivalio filmų. Pagrindinį filmo herojų vaidina vienas iš šio filmo režisierių – O.Giæveris. Filme taip pat vaidina jo žmona bei sūnus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Užsisakykite 15min naujienlaiškius