Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar Dievas žaidžia kauliukais?

 „Supratimas“
„Supratimas“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

„Supratimas“ („Knowing“) JAV, 2009 m., 120 min. Režisierius Alexas Proyas. Vaidina: N.Cage‘as, R.Byrne, Ch.Canterbury. Įvertinimas 3/4

Kontekstas ir turinys

Mokslininkas, netgi profesorius Džonas Kesleris (N.Cage‘as) nusivylė Dievu, kai tragiškai žuvo jo žmona. Dabar jis vienas augina sūnų Kalebą (Ch.Cantebury) ir mano, kad gyvenimas neturi ypatingos prasmės. Kartą į jo rankas patenka skaičių kupinas laiškas, vienos moksleivės parašytas prieš pusę amžiaus. Neilgai trukus mokslininkas suvokia, kad jame surašytos įvairių katastrofų Žemėje datos ir netgi aukų skaičius. Kas taip tiksliai numatė ateitį? Vadinasi, pasaulis nėra atsitiktinumų seka? Džonui vis daugiau nerimo ima kelti sūnaus elgesys, kuris girdi ir mato kažkokius keistus žmones. Be to, laiško pabaigoje yra dar keliolika skaičių, kurie galbūt slepia daugiau nelaimių. Mokslininkas nusprendžia sužinoti laiško autorės likimą ir išsiaiškinti jos pranašystes.

Reziumė

Ar viskas šiame pasaulyje numatyta iš anksto, t.y. ar egzistuoja Dievas arba kitokia reguliuojanti jėga? O gal mūsų gyvenimas tėra atsitiktinumų virtinė? Tai nesibaigiančių filosofinių bei fizikinių diskusijų tema, kurioje kažkada dalyvavo ir A. Einšteinas, pareiškęs, kad Dievas nežaidžia su pasauliu kauliukais. Filmo „Tamsos miestas“ autorius A. Proyas nusprendė pasiūlyti savo atsakymo versiją, pasirinkęs fantastinio mistinio trilerio žanrą. Režisierius artėjančios katastrofos viziją kuria, siužeto branduoliu sumaniai pasirinkęs tėvo ir sūnaus ryšį, taip pat akcentuodamas tikėjimo temą. Mistinis motyvas – ateities įvykius numatantis laiškas pačiai fantastinei istorijai iš esmės nėra reikalingas (jis tik sukels papildomų klausimų smalsesniems žiūrovams), tačiau praturtina pagrindinio herojaus portretą. Motyvuoja jo pastangas perkainoti esmines vertybes. Už filmo sukeliamas emocijas žiūrovui ir sukurtą viziją režisieriui galima rašyti aukščiausius balus. Abejonių kelia kai kurie štampai, jau ne vieną dešimtmetį naudojami šio žanro filmuose: stovinčios tylinčios žmogystos ir dar kai kas, ko negaliu išduoti. Į pradžioje minėtą klausimą neatsakyta, tačiau pasisekė sukurti įtaigų filmą, skatinantį susimąstyti apie stebuklą, kuris vadinasi „gyvybė“ ir jos trapumą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą