Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 30d. 12:40

Arlickaitė: neparodyti ,,Scanoramos“ žiūrovams „Antikristo“ būtų nuodėmė

Larso von Trier’o filmas ,,Antikristas“
Kadras iš filmo / Larso von Trier’o filmas ,,Antikristas“

Europos šalių kino forumas ,,Scanorama“, netrukus pradėsiantis savo didžiąją kino kelionę per Lietuvą, žiūrovams pristato sensacingą žinią – taip, ,,Scanorama“ tikrai pirmoji Lietuvoje parodys ,,Antikristą“!

Larso von Trier’o ,,Antikristas“ – paskutinysis danų režisieriaus filmas, sukėlęs tikrą audrą šių metų Kanų kino festivalyje, įtrauktas ir į šių metų ,,Scanoramos“ programą. Gražina Arlickaitė, Europos šalių kino forumo ,,Scanorama“ direktorė, sako, kad neparodyti Lietuvos žiūrovams ,,Antikristo“ būtų buvusi didžiulė nuodėmė.

,,Larsas von Trieras – vienas mėgstamiausių ,,Scanoramos“ žiūrovų režisierių. Kasmet, pristatydami jo filmus, sulaukiame žiūrovų antplūdžio“, – sako festivalio direktorė.

,,Antikristas” pasakoja apie jauną porą, po vaiko žūties išvykstančią į savąjį ,,Edeną”, namelį miške, kur siekia išsaugoti santuoką ir susitaikyti su pačiais savimi. Pasaulio kino kritikai ši filmą vadina šių laikų apokalipse, kur baigiasi meilė, lyčių karas, žmogiškumas.

,,Istorija paprasta, o režisieriaus tikrovės interpretacijos ir pasirinkta forma – šokiruoja“, – trumpai apibūdina filmą G. Arlickaitė.

Pats Larsas von Trier’as, viename iš savo interviu, kalbėdamas apie ,,Antikristą” atviravo.

„Prieš dvejus metus persirgau depresija. Viskas, absoliučiai viskas man atrodė beprasmiška. Negalėjau dirbti. Praėjus pusei metų, sėdau rašyti scenarijaus. Man tai buvo savotiška terapija, bet taip pat ir egzaminas, ar dar sugebėsiu kurti kiną. Scenos atsirasdavo viena po kitos, be jokios racionalios tvarkos, be logikos, kaip iš sapno. Vėl paliečiau „natūros“ temą, bet šįkart tiesiogiai, asmeniškiau. Niekuo negaliu pasiteisinti, atiduodamas jums savo „Antikristą“, tik savo visišku tikėjimu šiuo filmu“, – pasakojo režisierius.

Pagrindinio vaidmens atlikėja, vaidinanti vieną iš sutuoktinių, Šarlotė Gainsburg (Charlotte Gainsbourg) Kanų kino festivalyje buvo pripažinta geriausia aktore. Gražinos Arlickaitės teigimu, jos vaidyba išplečia tradicinės aktorystės kine ribas ir sunkiai palyginama su tuo, ką žiūrovas paprastai mato ekrane. Net ir neigiamai vertindami filmą, Kanų kritikai vieningai pripažino šios aktorės vaidybos išskirtinumą ,,Antikriste”.

Iki šiol nė vienas Larso von Trier’o filmas nebus vertinamas vienareikšmiškai. Ir tik vėliau, aprimus diskusijoms, kino pasaulis pripažindavo, kad šio danų genijaus filmai verti šedevrų vardo. ,,Antikristas” – vis dar aštrių diskusijų objektas, tad ,,Scanoramos” organizatoriai tikisi, kad į šias diskusijas, po filmo premjeros festivalyje, įsitrauks ir ,,Scanoramos” žiūrovai.

Europos šalių kino forumas ,,Scanorama” vyks Vilniuje - lapkričio 6 – 15 d.; Kaune - lapkričio 12 – 22 d.; Klaipėdoje - lapkričio 19 – 22 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas