Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 19d. 13:43

„Baltijos kino dienos“ šiemet kine laukia ir pačių mažiausių žiūrovų

Lotė
Kadras iš filmo / Lotė

Rugpjūčio 21–23 d. Lietuvoje įvyksiančiose jau trečius metus rengiamose „Baltijos kino dienos“ bus dar daugiau filmų visai šeimai. Kino projekto, pristatančio įdomiausius pastarųjų metų latvių ir estų kino darbus, programoje bus net keturi seansai įdomūs šeimoms ir pirmą kartą – animacinis filmas. Visi „Baltijos kino dienų“ seansai – nemokami, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Programos pažiba – Berlyno kino festivalyje prisistatęs animacinis estų darbas „Lotė ir prarasti drakonai“ (rež. Janno Põldma, Heiki Ernits, 2019). Net ir mažiausiems kino žiūrovams skirtoje animacinėje istorijoje pasakojama apie šunyčių Lotės ir Rožytės nuotykius. Jos leisis į paslaptingų drakonų paiešką, kurią lydės kvapą gniaužiantys atradimai ir net pažintis su estų liaudies muzika. Jaukios iliustracijos ir intriguojanti istorija į veiksmą įtrauks ne tik mažuosius, bet ir juos atlydėjusius tėvus. Animacinį filmą Vilniuje pristatys vienas jo režisierių Heiki Ernits.

Visai šeimai patiks ir latvių drama „Bilė“ (rež. Ināra Kolmane), paremta latvių rašytojos, Nobelio premijos nominantės Vizmos Belševicos autobiografine, to paties pavadinimo trilogija. Filmas nukels į Latviją visai prieš pat Antrąjį pasaulinį karą. Istorijos centre – mergaitė Bilė, kuriai trūksta mamos šilumos. Paguodos ji ieško fantazijų pasaulyje. Kartu su kiemo draugais Bilė ryšis keliauti į utopinę Svajonių šalį, apie kurią jai kadaise pasakojo mylima močiutė. Filmas kurtas drauge su Lietuvos kūrėjais, jo pristatyme Vilniuje dalyvaus režisierė Ināra Kolmane ir prodiuseris Janis Juhnevics.

Kadras iš filmo/„Bilė“
Kadras iš filmo/„Bilė“

„Baltijos kino dienose“ bus pristatytas ir vienas daugiausiai Estijos kino teatruose žiūrovų surinkęs filmas „Mažoji draugė“ (rež. Moonika Siimets, 2018), tapęs šalies pretendentu siekti „Oskaro“, bei teigiamai įvertintas pasaulio kino festivaliuose. Istorija pasakoja apie stalinmetį Estijos kaime ir mažą mergaitę Lelą, bandančią išmokti gyventi dviveidžiame pasaulyje. Mergaitės lauks daug iššūkių – mamą išsivedus NKDV pareigūnams, likusi viena su tėčiu, ji pati turės rasti atsakymus į ramybės neduodančius klausimus: kodėl draudžiama mėlyna-juoda-balta vėliava, kodėl bauginantis NKVD pareigūnas šmirinėjo jų namuose ir kada namo grįš mama.

Vaikų temą palies ir dokumentinis latvių režisieriaus Ivars Seleckio filmas „Laukite tęsinio“ (2018). Dokumentinėje istorijoje atskleidžiamos penkių labai skirtingų vaikų istorijos – vieni jų turi labai gilias kilmės šaknis Latvijoje, kitų šeimos čia įsikūrė tik po Antrojo pasaulinio karo. Kažkas gyvena su močiute ir nekantriai laukia kol iš emigracijos Anglijoje grįš tėvai, o kažkas svajoja užaugęs tapti verslininku. Skirtinga socialinė ir ekonominė padėtis, istorinis kontekstas ir net tautybė, bet visus vaikus vienija tas pats smalsumas pažinti pasaulį.

„Baltijos kino dienų“ seansai Lietuvoje, rugpjūčio 21-23 d., vyks „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre. Rugpjūčio 22-ąją, 18 val., vienas seansas bus surengtas Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Rugpjūčio 22 d. su Baltijos kino filmais kino centre „Romuva“ galės susipažinti ir kauniečiai.

Komentarai
Temos: 2 Vaikai Kinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera