Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 12d. 17:04

Beno Afflecko iššūkis Martinui Scorsese: „Miestas“ prieš „Infiltruotus“

Filmas „Miestas“
Kadras iš filmo / Filmas „Miestas“

„Sunku lygintis su Martinu Scorsese. Jis yra genijus“, – apie juostos „Infiltruoti“ režisierių atsiliepė Benas Affleckas. Tačiau tiek „Infiltruoti“, tiek naujasis Beno Afflecko režisuotas filmas „Miestas“ turi neįtikėtinai daug panašumų.

VEIKSMO VIETA: Bostonas. („Bostono trilogija“ – taip kino apžvalgininkai vadina tris Bostone sukurtas kriminalines dramas – Clinto Eastwoodo „Mistinę upę“, Martino Scorsese „Infiltruotus“ ir Beno Afflecko „Miestą“).

PRODIUSERIS. Abu šiuos filmus prodiusavo Grahamas Kingas (už filmą „Infiltruoti“ jis pelnė „Oskarą“).

AIRIAI. Abu filmai pasakoja apie airių nusikalstamas grupuotes (Bostoną galima pavadinti airių emigrantų sostine, čia yra stipri airių bendruomenė).

TĖVO IR SŪNAUS SANTYKIAI. Kino apžvalgininkai atkreipė dėmesį į „tėvo ir sūnaus“ santykių motyvą, juntamą abiejuose filmuose. Filmo „Miestas“ herojus Dagas pasirinko sekti savo tėvo, nusikaltėlio, pėdomis ir tapo banko plėšiku. Tuo tarpu juostos „Infiltruoti“ pagrindinis herojus „žiurkė“ Kolinas perduoda policijos informaciją airių mafijos vadeivai Frankui Kostelui, nes myli jį kaip savo tikrą tėvą.

„OSKARO“ PROGNOZĖS. Abiems juostoms pranašautos „Oskaro“ nominacijos dar prieš filmo premjerą.

AKTORIŲ DUETAS. Abiejuose filmuose išsiskiria ryškus aktorių duetas. Benas Affleckas ir Jeremy Renneris („Miestas“), Mattas Damonas ir Leonardo Di Caprio („Infiltruoti“).

AŠTUONI IŠ DEŠIMTIES. Abu filmai puikiai įvertinti didžiausiame interneto portale kinui imdb.com. „Infiltruoti“ – 8.5; „Miestas“ – 8.2.

ITALIJA. Abu filmai buvo pristatyti tarptautiniuose festivaliuose Italijoje. „Miestas“ – Venecijos kino festivalyje, „Infiltruoti“ – Romos kino festivalyje.

JAV ŽIŪROVAI. Abu filmai pelnė JAV žiūrovų simpatijas. Beno Afflecko „Miestas“ jau ketvirtą savaitę iš eilės yra populiariausių savaitgalio juostų dešimtuke. Jungtinėse Valstijose filmas jau uždirbo 74 milijonus dolerių ir vejasi „Infiltruotus“ (132 milijonai dolerių).

KRITIKŲ PAGYROS. Abu filmai ypač palankiai įvertinti kino kritikų – tiek „Miestas“, tiek „Infiltruoti“ buvo vadinami „geriausia metų kriminaline drama“.

KALBOS APIE FILMO TĘSINĮ. Juostos „Infiltruoti“ sėkmė paskatino Holivudo bosus prabilti apie galimą filmo tęsinį. Tačiau „Infiltruoti II“ projektas dar nepateiktas ir prodiuseriai apsiriboja tik kalbomis. Tuo tarpu juostos „Miestas“ pabaiga suintrigavo žiūrovus – filmo gerbėjai interneto svetainėse ragina prodiuserius kurti tęsinį.

Kuris filmas geresnis Lietuvos kino žiūrovai galės spręsti patys – kriminalinio trilerio „Miestas“ premjera jau šį penktadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
01:50
09:16

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas