15min be reklamos
2023 02 25, 22:15 Atnaujinta 2023 02 25, 23:08

Berlyno kino festivalio „Auksinį lokį“ gavo dokumentinis filmas „On the Adamant“

Šių metų Berlyno kino festivalio pagrindinis apdovanojimas – „Auksinis lokys“ – šeštadienį atiteko dokumentiniam filmui „On the Adamant“ (Sur l'Adamant).
Nicolas Philibert'as pelnė „Auksinį lokį“ už dokumentinį filmą „On the Adamant“
Nicolas Philibert'as pelnė „Auksinį lokį“ už dokumentinį filmą „On the Adamant“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nicolas Philibert'o juosta pasakoja apie pacientus ir slaugytojus psichiatrijos centre, įsikūrusiame ant unikalios plūduriuojančios struktūros, esančios Senos upėje Paryžiaus centre.

Dėkodamas žiuri, 72 metų N. Philibert'as sakė: „Tai, kad dokumentinis filmas yra apdovanojamas,.. kad dokumentinis filmas gali būti laikomas savarankišku kinu, mane labai jaudina.“

Kino kūrėjas sakė, kad filme stengėsi „pakeisti žmonių įsivaizdavimą“ apie sergančiuosius psichikos ligomis ir leisti žiūrovams pamatyti, „kas mus vienija, nepaisant mūsų skirtumų“.

„Kaip visi žinome, patys beprotiškiausi žmonės nėra tie, apie kuriuos galvojame, kad jie tokie yra“, – pridūrė jis.

Dėl „Auksinio lokio“ šiemet varžėsi 19 filmų iš viso pasaulio. 73-iosios Berlinalės vertinimo komisijai vadovavo JAV aktorė Kristen Stewart. Ji tapo jauniausia žiuri pirmininke festivalio istorijoje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kristen Stewart
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kristen Stewart

Praėjusiais metais „Auksinį lokį“ pelnė ispanų režisierės Carlos Simon pusiau autobiografinė drama „Alkarasas“ (Alcarras), pasakojanti apie persikus auginančią ūkininkų šeimą, kovojančią už savo ateitį.

Vasario 16–26 dienomis vykstanti Berlinalė kartu su Kanų ir Venecijos festivaliais yra svarbiausi Europos kino festivaliai ir kasmet tampa svarbia pradžia kino industrijai.

Šių metų „Sidabrinį lokį“ už geriausią režisūrą laimėjo 74 metų prancūzų režisierius Philippe'as Garrelis už dramą apie lėlininkų šeimą „The Plough“ (Le grand chariot).

Ph.Garrelis apdovanojimą skyrė savo vaikams bei prancūzų ir šveicarų režisieriui Jeanui-Lucui Godard'ui, kuris mirė rugsėjį.

Sofia Otero, Estibaliz Urresolos Solaguren (Estibalis Uresolos Solaguren) filme „20,000 Species of Bees“ (20.000 especies de abejas) vaidinanti aštuonmetę, kuri pradeda lyties keitimo procesą, tapo „Sidabrinio lokio“ už geriausią pagrindinį vaidmenį laureate.

Thea Ehre (Tėja Ėrė) atsiėmė „Sidabrinį lokį“ už geriausią antraplanį vaidmenį Christopho Hochhauslerio filme „Till the End of the Night“ (Bis ans Ende der Nacht).

Berlinalė buvo pirmasis iš didžiųjų kino festivalių, įvedęs lyčiai neutralius aktorių apdovanojimus ir įteikiantis vieną statulėlę už geriausią pagrindinio vaidmens atlikimą ir vieną – už geriausią antrojo plano vaidmenį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai