Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 31d. 15:34

Berlyno kino festivalis atšaukė Alfredo Bauerio apdovanojimą dėl jo nacistinės praeities

Sidabrinis lokys
Scanpix / Imago nuotr. / Sidabrinis lokys

Berlyno kino festivalio organizatoriai atšaukė prestižinį Alfredo Bauerio apdovanojimą paaiškėjus, kad pirmasis festivalio direktorius A. Baueris buvo aukšto rango nacis.

Laikraščio „Die Zeit“ tyrimas atskleidė A. Bauerio poziciją nacių partijoje, savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė organizatoriai. Jie paminėjo trečiadienį paskelbtą „Die Zeit“ straipsnį, „galintį pateikti naujos informacijos apie Alfredo Bauerio, Berlyno tarptautinio kino festivalio pirmojo direktoriaus, vaidmenį nacionalsocialistų kino politikoje“.

„Šių šaltinių interpretacija rodo, kad jis nacių laikais užėmė reikšmingus postus. Atsižvelgdama į šias naujas išvadas Berlinalė tuojau pat sustabdys „Alfredo Bauerio Sidabrinio lokio apdovanojimą“, – nurodė organizatoriai.

„Sveikiname tyrimą ir jo publikavimą... ir pasinaudodami proga pradėsime nuodugnesnį tyrimą dėl festivalio istorijos, padedami išorės ekspertų“, – pridūrė festivalio rengėjai.

„Die Zeit“ atliko kruopštų tyrimą, kurio metu buvo peržiūrėti nacionaliniai archyvai. Nustatyta, kad A. Baueris, kuris Berlyno kino festivaliui vadovavo 1951–1976 metais, užėmė aukštą postą nacių propagandos ministro Josepho Goebbelso galingoje Reicho kino valdyboje.

Laikraštis taip pat nustatė, kad A. Baueris priklausė nacių partijai ir buvo „entuziastingas SA narys“. SA buvo partijos sukarintas sparnas „Sturmabteilung“.

Jis taip pat vaidino svarbų vaidmenį sekant aktorius, prodiuserius ir kitus kino industrijos, kurią J. Goebbelsas kontroliavo geležiniu kumščiu, narius.

Po Antrojo pasaulinio karo A. Baueris stengėsi ištrinti visus savo nacistinės praeities pėdsakus ir net pasakodavo, kad priešinosi režimui, rašė „Die Zeit“.

Praėjus šešeriems metai po režimo žlugimo ir karo pabaigos jis buvo paskirtas Berlinalės direktoriumi ir padėjo festivaliui tapti vienu iš trijų didžiausių kino festivalių pasaulyje, drauge su Kanais ir Venecija. A. Baueriui 1986 metais mirus, buvo įsteigtas jo vardo apdovanojimas už už naujų perspektyvų atvėrimą kine.

Šiemetinio festivalio, kuris prasidės vasario 20 dieną, žiuri vadovaus britų aktorius Jeremy'is Ironsas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/