Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Beždžionių planetos sukilimas“ – aukštasis pilotažas specialiųjų efektų kūrime

Filmas „Beždžionių planetos sukilimas“
Kadras iš filmo / Filmas „Beždžionių planetos sukilimas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Tomas Feltonas, daugumai žiūrovų geriau pažįstamas kaip Drakas Smirdžius, vienas pagrindinių Hario Poterio veikėjų. Arogantiškas, įžūlus ir žiaurus berniūkštis, kovojantis blogio pusėje – štai tokį T. Feltoną esame pratę matyti didžiajame ekrane.

Šiemet, pasibaigus Poteriados nuotykiams, pagrindinis Hario Poterio branduolys eina kiekvienas savo keliu ir renkasi vis naujus vaidmenis. Šviesiaplaukis Tomas, sutikęs vaidinti „Beždžionių planetos sukilime“ (orig. „Rise of the Planet of the Apes“) nepabėgo nuo jam klijuojamos blogiuko etiketės ir suvaidino zoologijos sodo prižiūrėtoją, nesibodintį žiauraus elgesio su gyvūnais.

„Man patinka vaidinti blogiukus – tai tarsi kita mano asmenybės pusė, mano juodasis „aš“. Įkūnyti juos lengviau negu herojus, kurie panašūs į tave patį, – pasakojo aktorius. – Kai vaidini piktadarį, aiškiai žinai ribą tarp savęs ir jo, suvoki, kur esi tu, o kur tavo herojus. Tuo tarpu kai vadini kažką artimo sau, išlieka tikimybė susipainioti ir suvaidinti visai ne tai ką reikia.“

Kaip teigia filmo kūrėjai, „Beždžionių planetos sukilimas“ – tai aukščiausias pilotažas specialiųjų efektų kūrime, smarkiai pranokstantis 2009-aisiais „Oskarą“ už specialiuosius efektus pelniusį „Įsikūnijimą“ (orig. „Avatar“). Šiam filmui efektus kūrė specialiųjų efektų pionieriai - „WETA Digital“ studijos specialistai, visa galva pranokstantys kitus ir esantys bene brangiausiai apmokamais šių dienų specialiųjų efektų kūrėjais. Jie pasauliui padovanojo „Žiedų valdovo“ (orig. „The Lord Of The Rings“), „King Kongo“ (orig. „King Kong“) ir „Įsikūnijimo“ (orig. „Avatar“) specialiuosius efektus.

Persikūnijimo guru, Cezarį vaidinęs Andy Serkis, paklaustas, kaip įsivaizduota ateities filmų kūrimą itin sparčiai tobulėjant kompiuterinėms technologijoms, pasidalino savo vizija: „Manau, jog ateityje gali nelikti judesio daviklių, kuriuos visu pajėgumu naudojome „Beždžionių planetos sukilime“. Tikėtina, jog bus sukurtos filmavimo kameros, pakeisiančios juos ir galinčios užfiksuoti kūno judesių bei veido mimikos pokyčius. Realu, jog tai bus padaryta per artimiausius dvejus – trejus metus. Tikiu, jog artėja naujų išradimų era.“

„Beždžionių planetos sukilimas“ – ketvirtosios „Beždžionių planetos“ (angl. „The Planet of the Apes“) dalies perdirbinys. Režisieriaus Rupert Wyatt karjeroje tai trečias pilnametražis jo filmas.

Jaunas mokslininkas Vilas (akt. James Franco) vykdo genetinius eksperimentus su beždžionėmis. Tirdamas naujus vaistus, vyras pastebi stulbinantį jų šalutinį efektą – medikamentas keliskart padidina beždžionių intelektą. Bandymams atgabentų gyvūnų būryje esantis primatas Cezaris (akt. Andy Serkis) staiga pradeda suvokti, jog visuomenėje beždžionės nėra lygios žmogui. Suaktyvinta smegenų veikla besivadovaujantis primatas savo gentainius prilygina žmonėms ir siekia ištaisyti šią neteisybę. Cezaris ragina savo gentainius sukilti ir padaryti galą žmonių viešpatavimui pasaulyje.

Tai – kova dėl išlikimo ir teisės vadintis aukščiausia rūšimi. Moderniausių specialiųjų efektų panaudojimas ir naujausios technologijos kine jau nuo rugpjūčio 5 dienos.

VIDEO: Rise of the Planet of the Apes Movie Trailer 3 Official (HD)
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą