Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 09, 10:36

Čekijoje vykstančiame Karlovi Varų kino festivalyje – dėmesys pradedančiam Lietuvos režisieriui

Liepos 1-9 dienomis, Čekijoje vyksiančiame 56-ajame tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje, savo filmus pristatys dešimt kino studentų ir absolventų iš skirtingų Europos šalių, tarp kurių ir režisierius Lukas Kacinauskas, pristatysiantis savo debiutinį trumpametražį filmą „Aš buvau Maksas“ („M-films“), pasakojantis apie žmogaus tapatybės ir laisvės paieškas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Karlovi Varų kino festivalis
Karlovi Varų kino festivalis / Organizatorių nuotr.

Šis pristatymas – tai Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ tarptautinės programos „Future Frames – Generation Next of European Cinema“, skirtos atkreipti dėmesį į išskirtinius jaunus režisierius, dalis.

Kino kūrėjus šiai programai siūlo dalyvaujančių šalių nacionaliniai kino sklaidos institutai, tarp kurių ir Lietuvos kino centras, o galutinę atranką atlieka Karlovi Varų festivalio meno vadovas Karelas Ochas ir jo programų sudarytojų komanda. Jauniesiems režisieriams bus pasiūlytas dviejų dalių tvarkaraštis, pradedant išankstine programa, apimsiančia mokymus ir kino industrijos susitikimus (birželio 27-28 d.). Festivalio metu organizacija „European Film Promotion“ pristatys jaunuosius režisierius ir jų filmus – visuomenei, kino industrijai ir žiniasklaidai. Tris dienas truksiantį renginį, vyksiantį liepos 4-6 dienomis, užbaigs meistriškumo pamokos.

Septintąjį kartą organizuojamoje programoje „Future Frames – Generation Next of European Cinema“, įgyvendinamoje glaudžiai bendradarbiaujant su festivaliu, bus pristatyti šie pradedantieji režisieriai ir jų filmai:

Austrija – Magdalena Chmielewska „Lullaby“, Čekija – Martin Kuba „Vinland“, Danija – Nicolai G.H.Johansen, „Hvis Du Vidste – If You Knew“, Suomija: Max Ovaska Lasti/Carrier | Vokietija: Brenda Lien First Work, Then Play | Lietuva: Lukas Kacinauskas Aš buvau Maksas / I Was Max | Lenkija: Maciej Jankowski Warzywa i owoce / Fruits and Vegetables | Slovakija: Alica Bednáriková Chlieb náš každodenný / Liquid Bread | Ispanija: Carmen Pedrero Vientos De Primavera / Winds of springtime | Švedija: Angelika Abramovitch Tjejtoan 4-ever / Catcave Hysteria

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis yra didžiausias kino festivalis Čekijoje. Tai vienas seniausių ir svarbiausių tarptautinių kino festivalių – šiai kategorijai taip pat priklauso Kanų, Berlyno, Venecijos, San Sebastiano, Monrealio, Šanchajaus ir Tokijo kino festivaliai. Tarp kino kūrėjų, platintojų, pardavimo agentų ir žurnalistų Karlovi Varų kino festivalis laikomas svarbiausiu renginiu visoje Vidurio ir Rytų Europoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą