Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 15d. 12:45

D.Minkevičiaus trumpametražis filmas „Dance“ atrinktas į prestižinį „Camerimage“ kino festivalį

Kadras iš filmo „Dance“
Asmeninio archyvo nuotr. / Kadras iš filmo „Dance“
Ketvirtadienį paskelbta, jog režisieriaus Danieliaus Minkevčiaus trumpametražis filmas „Dance“ atrinktas į prestižinio „Camerimage“ kino festivalio studentų filmų programą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Camerimage“ filmų festivalis yra didžiausias tarptautinis kino festivalis pasaulyje, dedikuotas operatoriaus profesijai bei meistriškumui. Taip pat, yra vienas iš nedaugelio Europos kino festivalių, suteikiančių kvalifikaciją JAV kino meno ir mokslo ir akademijos studentų filmų apdovanojimams. Galimybę varžytis dėl studentų „Oskarų“ įgyja kiekvienas nominuotas filmas.

Vykstantis jau beveik 30 metų, festivalis pasižymi turtinga istorija ir itin žymiais kino vardais. Čia buvo rodyti ir apdovanoti tokių kino grandų filmai kaip Spike Lee, Robert Zemeckis bei John Lasseter.

Festivalio programą sudaro studentų filmai iš geriausių pasaulio kino mokyklų: Amerikos filmų instituto konservatorijos (AFI), Prahos kino mokyklos (FAMU), Lodzės kino mokyklos ir kitų. Tarp jų – ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolvento D.Minkevičiaus filmas.

Danieliaus Minkevičiaus trumpametražis vaidybinis filmas „Dance“ – tai režisieriaus baigiamasis bakalauro darbas. Filmas pasakoja apie tėvą, kuris, norėdamas atkurti nutrūkusius ryšius su savo sūnumi, pasineria į naktinį Vilniaus gyvenimą. Pagrindinį tėvo vaidmenį atlieka žinomas kino bei teatro aktorius Aleksas Kazanavičius, sūnų įkūnija Saulius Ambrozaitis.

Filmo „Dance“ operatorius Oskaras Abramavičius už ankstesnį Danieliaus Minkevičiaus filmą „Nukryžiavimas“ buvo paskelbtas geriausiu 2020 m. jaunuoju operatoriumi „Ąžuolo“ apdovanojimuose. „Nukryžiavimas“ taip pat buvo nominuotas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose, kaip 2020 metų geriausias studento darbas.

Filmą „Dance“ prodiusavo Lietuvos muzikos ir teatro akademija, koprodiusavo Ieva Norvilienė (Tremora). Filmo gamybą parėmė Lietuvos kino centras. Tarptautinė filmo premjera įvyks Lapkričio mėnesį, seanse dalyvaus ir filmo režisierius bei operatorius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:01
06:32
11:02

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata