Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dokumentiniame filme apie Lietuvą – britiškas humoras ir įžvalgos

Filmas „Kelionė per Lietuvą“
Kadras iš filmo / Filmas „Kelionė per Lietuvą“
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 13 dieną, antradienį, Vilniaus oro uoste vaizdo dienoraštį apie kelionę per Lietuvą pradėjo rašyti britų menininkas Davidas Ellis. Visuomenei žinomi veikėjai, kūrėjai ir kelyje sutikti Lietuvos gyventojai – visi dalinsis savo patirtimi ir mintimis, kurias įamžins kamera.

„Kelionė per Lietuvą“ – dokumentinis kelio filmas apie Lietuvos pokyčius. Kaip per dvidešimt nepriklausomybės metų pasikeitė gyvenimas Lietuvoje? Davidas keliauja per Lietuvą ir fiksuoja dabartinį susitikimą su Lietuva, lygindamas su tuo, ką matė nuolat lankydamasis joje nuo 1993 metų.

„Kol neaplankiau Lietuvos, nedirbau žurnalistinio darbo. Išmokau šio amato čia, nestudijuodamas, bet atsakydamas ir reaguodamas į tai, kas vyksta aplink mane. Išmokau užduoti klausimus apie savo paties kultūrą, apie nusivylimų ištakas, kurias mes visi patyrėme pokario laikotarpiu. Lietuvoje, Lietuvos dėka aš išmokau suprasti kitą, – atradimais, kurie tęsiasi jau du dešimtmečius, dalijosi Davidas. – 2004 metais, prieš įstojant Lietuvai į Europos Sąjungą, nusprendžiau vainikuoti 10-ies metų kultūrinę veiklą savo asmenine kelione per Lietuvą, kurią įkvėpė filmas „Karaliai kelyje“ (rež. Wim Wenders). Jame du vyrai keliauja per Rytų-Vakarų takoskyrą.“

Tai buvo spontaniška menininko kelionė, kuri ir paskatino kurti šį filmą.

„Lietuvą matau vaizdais, kuriuos labai norėtųsi įgarsinti, tad britiškos įžvalgos turėtų geriausiai atskleisti šalies savitumą. Naudodami Davido Elliso pastebėjimus ir gausią archyvinę medžiagą, ketiname nukeliauti Lietuvos dvidešimties metų kelio atkarpą“, – pasakojo filmo režisierius Vaidotas Digimas.

Pasak UAB „Fralita“ vadovės ir filmo prodiuserės Živilės Gallego, filmavimas truks 10 dienų, per kurias filmo kūrybinė grupė aplankys Vilnių, Klaipėdą, Kuršių Neriją, Šiaulius, Molėtus, Jonavos rajoną, Kauną ir keletą mažesnių Lietuvos miestelių bei kaimų. Filmo „Kelionė per Lietuvą laike“, kurio pagrindiniai rėmėjai Kultūros rėmimo fondas ir AB TEO, premjera numatyta 2010 metų kovo mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Humoras