Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 18d. 17:26

Dramos „Olegas“ premjera kino teatruose įvyks: primins emigracijoje likusius artimuosius

Kadras iš filmo „Olegas“: filme vaidina Lenkijos kino žvaigždė D.Ogrodnikas (viduryje)
Organizatorių nuotr. / Kadras iš filmo „Olegas“: filme vaidina Lenkijos kino žvaigždė D.Ogrodnikas (viduryje)

„Vienu metu pagalvojau, kad Lietuvoje filmo „Olegas“ premjera gali taip ir neįvykti. Bet nepykau. Tai būtų tas pats, kaip pykti, jog lyja lietus. Tikiuosi, kad viskas vyks sklandžiai ir susitiksime didžiajame ekrane“, – pranešime žiniasklaidai sako pagrindinį vaidmenį liepos 17 dieną Lietuvos kino teatruose pradedamoje rodyti dramoje sukūręs aktorius Valentinas Novopolskis.

Pasak jo, Lietuvoje yra žiūrovų, kurie pasiruošę ateiti į kiną ne vien dėl pramogos, arba tiksliau – kurie nebijo jautrių temų kine. „Lietuvoje emigracijos tema yra aktuali. „Olegas“ mums primins kitose šalyse likusius gimines ar draugus, su kuriais susitikti dabar nėra galimybių“, – sako V.Novopolskis, kurio vaidybą garsaus kino žurnalo „The Hollywood Reporter“ kritikai pavadino paveikia.

Pagal tikrą įvykį sukurtoje režisieriaus Jurio Kursiečio dramoje „Olegas“ žiūrovas susitiks su Briuselio priemiestyje mėsininku įsidarbinusiu Olegu – emigrantu iš Latvijos. Vieną dieną po nelaimingo atsitikimo darbe jis yra atleidžiamas ir patenka į kruopščiai suregztas lenko Andžejaus (Dawidas Ogrodnikas) pinkles. Prasideda negailestinga emigranto kova už laisvę.

VIDEO: OLEGAS - oficialus filmo anonsas

Filmo tarptautinė premjera įvyko Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“, kur sulaukė kino kritikų dėmesio, vėliau apkeliavo daugiau nei 40 tarptautinių kino festivalių, 2019 m. išrinktas geriausiu Latvijos filmu. Vieną dieną „Olegas“ buvo prieinamas virtualiajame kino festivalyje „Kino pavasaris“ ir tapo žiūrimiausiu dienos filmu. O liepos 17 d. įvyks premjera didžiuosiuose Lietuvos kino teatruose.

Tikriems olegams yra kur kas sunkiau

Lietuvoje, Latvijoje ir Belgijoje filmuotoje dramoje „Olegas“ V.Novopolskiui teko iškęsti daugybę sudėtingų scenų, kurias aktorius vadina iššūkiais.

Organizatorių nuotr./Kadras iš filmo „Olegas“: vaidina Valentinas Novopolskis
Organizatorių nuotr./Kadras iš filmo „Olegas“: vaidina Valentinas Novopolskis

„Teko nerti į eketę lauke spaudžiant didžiuliam šalčiui, vaidinti sudėtingose povandeninėse scenose baseine. O kur dar susitikimas su Prancūzijos spec. tarnybų pareigūnais, kurie elgėsi taip, kaip realiame gyvenime, surakino antrankiais ir tempė į automobilį lyg ilgai ieškotą nusikaltėlį. Filmavimuose reikėjo daug fizinių pastangų, iškęsti įvairius oro sąlygų pokyčius, po kurių buvo minčių, kad teks ilgam kristi į lovą ir sirgti“, – sudėtingas scenas prisimena V.Novopolskis.

Organizatorių nuotr./Kadras iš filmo „Olegas“
Organizatorių nuotr./Kadras iš filmo „Olegas“

Pasak aktoriaus, dabar prisiminus atrodo, kad visos scenos buvo lyg nuotykis. „Vis dėlto tai yra kinas ir visada šalia būdavo žmonės, kurie rūpinosi ir buvo pasiruošę padėti. Tikriems olegams yra kur kas sunkiau“, – pripažįsta V.Novopolskis.

Nuo liepos 17 d. „Olegas“ pradedamas rodyti Lietuvos kino teatruose. Filmą iš dalies finansavo nacionalinis Latvijos kino centras, Lietuvos kino centras, „Centre du Cinéma et de l’Audiovisuel de la Fédération Wallonie-Bruxelles“, „l’Aide au Cinémas du Monde“, „Umedia“ ir „Ufund“.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:14
00:57
01:32

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas