Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 12d. 11:20

„Drum Ecstasy“ būgnininkai „Scanoramoje“ pristatys filmą „Igruški“

Drum Ecstasy
Organizatorių nuotr. / Drum Ecstasy

Viename ryškiausiu kultūros įvykių Lietuvoje šį rudenį – turtingoje Europos šalių kino forumo „Scanorama“ programoje savitumu išsiskirs naujausias režisierės Linos Lužytės filmas „Igruški“. Šį šeštadienį, lapkričio 17 dieną, pristatomas filmas ne tik pasakoja originalią istoriją apie vieno Baltarusijos miesto žmones, pasirodyti filmo premjeroje pakviesta ir Baltarusijos būgnininkų grupė „Drum Ecstasy“.

Filmas „Igruški“ vaizduoja paprastų Žlobino miesto gyventojų istorijas. Daugelis čia išgyvena tik siūdami ir pardavinėdami pliušinius žaislus, o vieninteliai žaislų pirkėjai – pravažiuojančių traukinių keleiviai. Tačiau priartėti prie traukinio su žaislais prekeiviams yra draudžiama. Filmo veikėjai gamina žaislus, juos parduoda, šnekasi, išgėrinėja, vėl gamina žaislus, dainuoja,  pykstasi ir… vėl gamina žaislus.

Pasak režisierės, šio filmo idėja gimė prieš trejus metus, kai ji traukiniu per Baltarusiją važiavo iš Odesos atgal į Vilnių. „Kelionė ilga, užmigau. Kai prabudau, traukinys stovėjo, o pro jo langą į mane žiūrėjo dramblys ir krokodilas. Galvojau pasimaišė protas, bet išlipus į peroną pamačiau daug žmonių pardavinėjančių didelius pliušinius žaislus: saulėje nudegę veidai, nuo alkoholio apsiblaususios akys, sintetiniai, deformuoti žaislų veidai... Jaučiausi lyg atsidūrusi kovos lauke: pardavėjai puola traukinį, keleivius mušasi su žaislais tarpusavyje“, – sakė režisierė.

Europos šalių kino forume „Scanorama“ įvyksiančioje filmo premjeroje susirinkusiems koncertuos būgnininkai iš Baltarusijos „Drum Ecstasy“, viena profesionaliausių ir įdomiausių šios šalies grupių. Keturi muzikantai groja būgnais, savo pasirodymą papildydami bosine gitara, kitais ritminiais instrumentais, taip pat publiką stebina programoje panaudodami buities apyvokos reikmenis. Po kino premjeros „Drum Ecstasy“ šeštadienio vakare surengs savo solinį koncertą ir sostinės bare „Soulbox“.

Filmo „Igruški“ premjera – lapkričio 17 dieną, 17 val. „Forum Cinemas Vingis“. Koncertas „Drum Ecstasy Live“ – 22 val. „Soulbox“.

# Apie filmą „Igruški“: http://www.scanorama.lt/lt/filmas/igru%C5%A1ki

# Drum Ecstasy – Oh! Empire: 

VIDEO: Drum Ecstasy - Oh! Empire

# Drum Ecstasy Live:

VIDEO: концерт DRUM ECSTASY

# Renginys „Facebook“: http://www.facebook.com/events/430517000330808/

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės