Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 19d. 15:43

Europos J.Phoenixu vadinamas aktorius F.Ragowskis žengia į Lietuvos kino teatrus

Franzas Rogowskis filme „Krautuvų valsas“
Franzas Rogowskis filme „Krautuvų valsas“

„Vaikinas medkirčio kūnu, bandantis būti balerina“, – taip save apibūdina šiemet Europos kino padangėje iškilęs aktorius Franzas Rogowskis. Iš pirmo žvilgsnio tylus, turintis įgimtą kiškio lūpą ir randą ant veido, F. Rogowskis neprimena tipiško filmų herojaus. Tačiau po didelio pasisekimo šių metų Berlyno kino festivalyje, kur aktorius buvo įvertintas kaip viena „Europos kylančių žvaigždžių“ bei atliko pagrindinius vaidmenis Christiano Petzoldo „Tranzite“ (Transit, 2018) ir Thomo Stuberio „Krautuvų valse“ (In den Gängen, 2018), F. Rogowskis tapo vienu geidžiamiausių šiandienos aktorių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Augęs daktaro ir akušerės šeimoje mažame universiteto mieste Tubingene, F. Rogowskis nuo mažens jautėsi kitoks, ypač mokykloje. „Vienuolika metų mokiausi, jog suprasčiau, kad nesu pakankamai geras ar protingas. Mokykla mane mokė, kad kiekvienam klausimui yra tik vienas teisingas atsakymas. Tačiau mano gyvenime sutikti įdomūs žmonės parodė, kad vienam klausimui gali būti daugybę įvairių atsakymų.“ Todėl būdamas šešiolikos. F. Rogowskis metė mokyklą arba, kaip sako jis, metė mokyklą toll, kol pats nebuvo išmestas.

Metus mokęsis Šveicarijos klounų mokyklje, aktorius įgijo patirties gatvės pasirodymuose. Persikėlęs gyventi į Berlyną, jis dirbo šokėju ir gatvės muzikantu. Greitai F. Rogowskis pradėjo atlikti mažus vaidmenis studentų filmuose ir 2015 m. suvaidino Bokserį vienu kadru nufilmuotame Sebastianio Schipperio filme „Viktorija“. Aktorius buvo greitai pastebėtas dėl savo sugebėjimo fiziškai perteikti veikėjus.

„Ruošdamasis vaidmeniui, visada galvoju: kaip tas vaikinas juda? „Krautuvų valso“ veikėją Kristianą visada įsivaizdavau kaip krabą arba omarą. Jis turi stiprų kiautą, kuris jį saugo nuo minkšto vidaus. Ruošdamasis šiam vaidmeniui dirbau ties viršutine kūno dalimi. Užsiauginau savo „šarvus“, – „The Hollywood Reporter“ žurnalui pasakojo aktorius.

Nuo gruodžio 21 d. kino teatruose rodomame T. Stuberio „Krautuvų valse“, F. Rogowskis vaidina ką tik prekybos centre pradėjusį dirbti naujoką, kuris įsimyli žaviąją desertų skyriaus darbuotoją Marioną. Pastarosios vaidmenį įkūnijo „Tonio Erdmano“ (2016) žvaigždė Sandra Hüller. Kino kritikų įvertinas filmas F. Rogowskiui atnešė apdovanojimą už geriausią vaidmenį Vokietijos kino apdovanojimuose.

Su JAV kino žvaigžde Joaquinu Phoenixu dėl fizinio panašumo lyginamas F. Rogowskis vis dar jaučiasi nepatogiai paklaustas apie jį užklupusią sėkmę. „Kai važiuodamas metro, pamatau save antraštėse, jaučiuosi blogai. Juk aišku, kad esu sekso simbolis ir turėčiau tuo didžiuotis,“ – sarkastiškai apie savo sėkmę „The New York Times“ juokavo aktorius.

Kylančią Europos kino žvaigždę nuo šio penktadienio galima pamatyti T. Stuberio filme „Krautuvų valsas“. Po Naujųjų metų, nuo sausio 18 d., F. Rogowskis į kino teatrus sugrįš kaip nuo vokiečių okupacijos bėgantis Georgas Christiano Petzoldo filme „Tranzitas“.

VIDEO: Filmo „Krautuvų valsas“ anonsas
Temos: 1 Kinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali