Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filme „Escaping Sunshine“ vaidins Holivude išgarsėjęs danų aktorius Thure Lindhardtas

Danų aktorius Thure Lindhardtas filme „Greiti ir įsiutę 6“
Kadras iš filmo / Danų aktorius Thure Lindhardtas filme „Greiti ir įsiutę 6“
Šaltinis: 15min
0
A A

Už kiek tu parduotum geriausią draugą? Į šį klausimą filme „Escaping Sunshine“ (liet. „Pabėgimas iš Saulės miesto“) atsakymo ieško Lietuvoje gyvenantis režisierius iš Danijos – Allanas van O.T. Andersenas.

Danijos teisėsauga prieš keletą metų iš prostitucijos vergovės išvadavo nežmoniškomis sąlygomis laikytą lietuvę.

„Ją į prostituciją pardavė tautiečiai, lietuviai. Apie šį įvykį kalbėjo visa Danijos žiniasklaida. Lietuvoje, deja, ne...“ – prisimena režisierius A. Andersenas. Labiausiai kino kūrėją nustebino danų ir pačių lietuvių reakcija į šią istoriją ir tai tapo stimulu parašyti scenarijų bei kurti vaidybinį filmą.

„Aš ieškau atsakymo į klausimą – kada iš tikrųjų įvyksta tikroji išdavystė? – mintimis dalijosi režisierius. – Sunku suvokti, kodėl taip atsitinka... Be abejo, galime rasti daugybę paaiškinimų, tačiau visi jie tampa beverčiais, kai tave išduoda ir įskaudina.“

Filme „Escaping Sunshine“ žiūrovai išvys net keletą debiutų. Ilgametę dokumentinių filmų prodiusavimo patirtį turinti „Era Filma“ vadovė Rasa Miškinytė pirmą kartą žengia į pilnametražių filmų prodiusavimo sritį.

„Nieko sudėtingiau ir makabriškiau negalime sugalvoti negu tikras gyvenimas. Perskaičiusi tikrais įvykiais paremtą scenarijų, supratau, kad štai tas momentas, kai aš privalau pradėti kurti vaidybinius filmus“, – pasakojo prodiuserė R.Miškinytė.

Filme debiutuoja ir LMTA aktorinio meistriškumo antrakursės – Paulina Taujanskaitė bei Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė.

„Mane labiausiai nustebino tai, kad aplinkiniai šiai merginai nepadėjo“, – sako P. Taujanskaitė, vaidinanti pagrindinę veikėją Astą. Aktorė K.E. Mikolajūnaitė savo personažą – Ingridą – apibūdina kaip gudrią, šaltakraujišką merginą, siekiančią lengvesnio gyvenimo.

„Escaping Sunshine“ Justą vaidins „No Theatre“ aktorius Dovydas Stončius.

„Iš tikrųjų buvo labai keista istorija pirmą kartą skaitant scenarijų. Tuo metu su teatru viešėjome Lenkijoje, Ščecino mieste. Iki spektaklio pradžios dar buvo likę daug laiko, tad nusprendžiau viešbutyje pasiskaityti scenarijų, o ten „...jie gėrė kavą Ščecino mieste“. Iš pradžių pagalvojau, kokia čia nesąmonė? Įdomus sutapimas...“ – prisiminė aktorius.

Filmo kūrėjai skelbia pribloškiančią naujieną: „Escaping Sunshine“ sutiko vaidinti vienas populiariausių Holivude danų aktorių – Thure Lindhardt (2013 m. suvaidinęs veiksmo filme „Greiti ir įsiutę 6“, 2012 m. fantastinėje dramoje „Bizantija“, dramoje „Keep the Lights On“ ir kt.). T. Lindhardt atliks Michaelio vaidmenį.

Šeštadienį tarptautiniame kino forume „Scanoramos kryptys“ filmo „Escaping Sunshine“ projektą pristatys filmo režisierius A. van O.T. Andersenas ir filmo prodiuserė Rasa Miškinytė.

Filmo prodiuseriai ir koprodiuseriai „Beofilm“ (Danija) ir „Fu Works“ (Nyderlandai)

VIDEO: Escaping Sunshine (Official Promotional Teaser)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau