TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmo „Išminuotojų būrys“ prototipu pasiskelbęs JAV karys reikalauja atlyginti finansinę žalą

Filmas „Išminuotojų būrys“
Kadras iš filmo / Filmas „Išminuotojų būrys“
Šaltinis: BNS
0
A A

Vienas JAV armijos išminavimo ekspertas, dalyvavęs karinėse misijose Irake, padavė į teismą filmo "Išminuotojų būrys" kūrėjams, sakydamas, kad jis yra "Oskarui" nominuoto filmo pagrindinio veikėjo prototipas ir kad jam nesąžiningai nebuvo užtikrintas "finansinis dalyvavimas".

Advokatas Geoffrey Fiegeris trečiadienį Mičigano valstijos mieste Sautfilde vykusioje konferencijoje sakė pateikęs kelių milijonų dolerių ieškinį Naujojo Džersio federaliniam teismui, atstovaudamas savo klientui vyresniajam seržantui Jeffrey Sarveriui.

Klarksvilio mieste Tenesio valstijoje gyvenantis J.Sarveris tvirtina, kad „Išminuotojų būrio“ scenarijaus autorius Markas Boalas buvo priskirtas prie jų trijų išminuotojų grupės ir kad jo surinkta informacija buvo panaudota tame filme, nurodė G.Fiegeris.

„Išminuotojų būrys“ yra nominuotas devyniems JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimams, tarp jų – geriausio originalaus scenarijaus kategorijoje.  J.Sarveris tvirtina esantis to filmo pagrindinio veikėjo Vilo Džeimso, kurį suvaidino „Oskarui“ nominuotas Jeremy Renneris, prototipas. Išminuotojas taip pat sakė, kad per misijas Irake tik jis vienas visada naudojo Džeimso šaukinį „Pirmasis sprogdintojas“, nurodė G.Fiegeris.

J.Sarveris taip pat teigia sugalvojęs frazę „The Hurt Locker“ (Skausmų skrynelė), kuri vėliau tapo to filmo anglišku pavadinimu.

Pasak G.Fiegerio, po 2004 metais ilgiau nei 30 dienų trukusios karo žurnalistikos misijos M.Boalas kitais metais paskelbė straipsnį apie J.Sarverį žurnale „Playboy“. Vėliau M.Boalas adaptavo tą siužetą, kurdamas „Išminuotojų būrio scenarijų“.

„Jeigu skirtumėte laiko perskaityti (tą „Playboy“ straipsnį) ir vėliau pasižiūrėtumėte „Išminuotojų būrį“, pamatytumėte – ir jūsų galvoje nekiltų jokių klausimų – kad „Pirmasis sprogdintojas“ seržantas Sarveris yra „Išminuotojų būrio“ veikėjas, vardu Vilas Džeimsas, – pabrėžė G.Fiegeris. – Filme rodomas perspėjimas, kad filmas ir visi jo veikėjai yra išgalvoti, pats yra visais atžvilgiais išgalvotas teiginys.“

Jungtinėse Valstijose šį filmą platinanti kompanija „Summit Entertainment“ paskelbė pranešimą, kuriame išreiškė viltį, jog „vyresniojo seržanto Sarverio pretenzijos bus greitai išspręstos“.

„Šis filmas yra pasakojimas apie didvyrius, kurie išgalvotame siužete demonstruoja, ką narsūs vyrai ir moterys veikia mūšio lauke, – nurodė kompanija. – Neabejojame, kad vyresnysis seržantas Sarveris garbingai ir pasišventusiai tarnavo savo šaliai, rizikuodamas savo gyvybe dėl didesnio gėrio, tačiau mes platiname filmą, sukurtą pagal išgalvotą scenarijų, kurį parašė Markas Boalas.“

G.Fiegeris nurodė pateikęs teismui ieškinį, kai pasibaigė balsavimas dėl Kino akademijos apdovanojimų. Tame dokumente tarp atsakovų įvardytas M.Boalas ir „Oskarui“ nominuota režisierė Kathryn Bigelow.

Advokatas tvirtina, kad M.Boalas tardavosi su K.Bigelow, kai buvo priskirtas prie misiją Irake vykdančių karių.

„Išminuotojų būriui“ ši savaitė buvo labai audringa: Kino meno ir mokslo akademija anksčiau nubaudė vieną iš jo prodiuserių už tai, kad pastarasis išsiuntinėjo elektroninius laiškus, ragindamas Akademijos narius balsuoti už jo filmą.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau