Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 4d. 15:23

Filmo „Laiškai Sofijai“ režisierius baigė naują Lietuvoje filmuotą kino juostą „Gitel“

Kino juosta „Gitel“
Kadras iš filmo / Kino juosta „Gitel“

Lietuvai naują tautos genijaus, dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvenimo ir meilės istorijos interpretaciją filme „Laiškai Sofijai“ pristatęs britų kino kūrėjas Robertas Mullanas turi kino mėgėjams gerų naujienų. Scenaristas ir režisierius su komanda jau baigė naujo filmo – istorinės dramos „Gitel“ – filmavimus.

Nors juosta „Laiškai Sofijai“ Lietuvos kino teatruose dar rodoma tik pirmąsias savaites, ji jau spėjo sulaukti tūkstančių žiūrovų, susidomėjusių vieno iškiliausių lietuvių menininkų, M.K.Čiurlionio, likimu. Šilti lietuvių ir užsienio peržiūrų svečių atsiliepimai paskatino R.Mullaną jau dabar paskelbti žinią apie naująją juostą. Dramatiška „Gitel“ istorija buvo pradėta filmuoti dar vasarį. Juostoje pasirodys keletas aktorių, matytų ir filme „Laiškai Sofijai“, o pagrindinį Gitel vaidmenį atliks Sofiją Kymantaitę įkūnijusi ir „Sidabrinės gervės“ apdovanojimui nominuota aktorė Marija Korenkaitė.

„Gitel“, kaip ir „Laiškai Sofijai“, nėra dokumentinis filmas, tačiau jis paremtas Lietuvos istorijos akimirkomis. Pasak R.Mullano, naujosios juostos centre – tragediją išgyvenusių žmonių skausmas. Filme paliečiama Holokausto, kurio metu buvo išžudyta apie 192 tūkst. žmonių – 96 proc. visų šalyje gyvenusių žydų, tema.

Pagrindinė herojė Gitel gyvena 1969-ųjų Sovietų Sąjungoje, tačiau prisiminimais vis grįžta į 1941-ųjų spalį, kai per vieną dieną buvo nužudyta net 10 tūkstančių žmonių, daugiau kaip pusė jų – vaikai. Tarp žuvusiujų – jos tėvai ir mažosios seserys. Ji pati liko gyva per stebuklą, ją išgelbėjo paprasta Lietuvos kaimo moteris.

Visą savo gyvenimą po išsigelbėjimo Gitel grumiasi su ją slegiančiu kaltės jausmu – ji išgyveno, o jos tėvai ir seserys – ne. Moteris negali įveikti slogių prisiminimų, išsivaduoti iš praeities gniaužtų ir gyventi šia diena. Tačiau „Gitel“ yra ir meilės istorija, nes būtent meilė padeda herojams numalšinti įsisenėjusį skausmą ir nuraminti sielą.

Filme, be M.Korenkaitės, taip pat pasirodys Gediminas Storpirštis, Sakalas Uždavinys, Nikolajus Antonovas, Ramunė Skardžiūnaitė, Liubomiras Laucevičius ir kiti, o jaunąsias Gitel seseris įkūnijo Agna ir Miglė Petkevičiūtės. Juosta kino teatrus turėtų pasiekti jau kitąmet.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės