Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 11d. 21:48

Filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ premjeroje – vaikų jaudulys ir stebinanti išmintis

Pristatymo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pristatymo akimirka

Lietuvos žiūrovai ketvirtadienio vakarą sulaukė dar vienos lietuviško kino premjeros – režisierė Giedrė Beinoriūtė Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre pristatė naujausią savo dokumentinį filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“. Į premjerą susirinko ne tik suaugusieji kino gerbėjai, kuriems ir skirtas šis filmas, bet ir vaikai bei jaunuoliai, tapę šios kino juostos herojais.

Septintąjį filmą pristatanti režisierė šįkart prieš kino kameras pasisodino ar pastatė vaikus ir paauglius, turinčius skirtingas gyvenimo patirtis, ir tiesiai iš jų lūpų, kūno kalbos ar iškalbingų pauzių žiūrovams perteikė jaunosios Lietuvos kartos pasaulio matymą, jų atvirus jausmus, tikrus išgyvenimus.

Šiame filme nėra išmoningų dekoracijų, įspūdingų peizažų, veiksmo ir specialiųjų efektų, prieš žiūrovą atsiveria tik mažesnių ar didesnių vaikų mintys, jų išmintis, visai ne vaikiški pastebėjimai, kurie žiūrovus dažnai priverčia šyptelėti, kartais nuoširdžiai juoktis, o kartais tramdyti ašarą ir liūdesį.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Rolandas Kazlas ir Giedrė Beinoriūtė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Rolandas Kazlas ir Nelė Savičenko

Į iškilmingą premjerą filmo kūrybinė grupė, kurią, be režisierės ir scenarijaus autorės, sudaro prodiuserė Jurga Gluskinienė, operatorius Audrius Kemežys, garso režisierius Saulius Urbanavičius, pirmą kartą kinui kūręs kompozitorius Gediminas Gelgotas ir daugelis kitų, pasikvietė ir jaunuosius filmo herojus. Būtent jiems šis vakaras tapo ypatingas – jie galėjo pirmą kartą save išvysti didžiajame ekrane. Ypatingą atmosferą prieš filmo peržiūrą sukūrė Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO atliktas muzikos kūrinys, kuris tarsi prasitęsė filme.

Ta pati menininkų komanda su studija „Monoklis“ 2008 metais pristatė vaidybinį filmą „Balkonas“, pelniusį Lietuvos žiūrovų simpatijas ir laimėjusį „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą. Kūrėjai neslepia, kad sėkmės tikisi ir šį kartą – būtent todėl šis filmas nebuvo pristatytas publikai kokiame nors festivalyje, bet buvo įtrauktas į didžiųjų Lietuvos kino teatrų repertuarus.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Giedrė Beinoriūtė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Giedrė Beinoriūtė

Po pirmosios, prodiuserės J.Gluskinienės svarbiausia pavadintos filmo peržiūros žiūrovai negailėjo plojimų, o skirstydamiesi iš salės vienas per kitą dalijosi gerais įspūdžiais, gyrė jiems įstrigusius vaikų pasisakymus ir mintis. Dėl artimos akistatos su kiekvienu kalbėjusiu vaiku šis filmas įstringa į atmintį ir verčia permąstyti savo ir aplinkinių patirtis, jų svarbą ir didžiulę įtaką mažoms jautrioms širdims.

Lietuvos publika, sekanti kokybiško Lietuvos kino naujienas, galės šį filmą išvysti Lietuvos kino teatruose. „Pokalbiai rimtomis temomis“ nuo spalio 12 dienos bus rodomi „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje, „Forum Cinemas Akropolis“ Kaune, Panevėžio kino centre „Garsas“, Šiaulių „Atlantis Cinemas“ bei Alytaus „Dainavos“ kino teatruose.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Pristatymo akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Pristatymo akimirka

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos