Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 14:25

Filmo „Sengirė“ autoriai senųjų girių išsaugojimui paaukos 60 000 eurų

Sengirė
M.Survilos nuotr. / Sengirė

„Sengirės“ autoriai kuria atsakingą ir ilgaamžį girių išsaugojimo fondą, kuriam skirs net pusę visų Lietuvoje uždirbtų pinigų. Visuomenei projektas bus pristatytas jau lapkričio viduryje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“ jau sumušė visus rekordus kaip daugiausia žiūrovų pritraukęs dokumentinis filmas Lietuvos istorijoje, ir toliau sėkmingai keliauja po prestižinius užsienio festivalius. Tačiau filmo autoriai nemiega ant laurų ir sako, kad tai tik daug didesnio projekto pradžia. Šiuo metu komanda intensyviai dirba ties nauju girių išsaugojimo fondu, kurį pristatys jau šių metų rudenį.

„Šis fondas bus atsakingas, ilgaamžis ir priklausys žmonėms. Fondui priklausančiomis giriomis galės grožėtis kiekvienas, nepriklausomai nuo to, ar yra prisidėjęs prie fondo veiklos. Tačiau čia nebus galima kūrenti laužų, stovyklauti, ir, svarbiausia, nebus galima išvežti tiek gyvos, tiek negyvos medienos. Norime, kad nors labai nedideliuose lopinėliuose formuotųsi tikra sengirė su paukščiais, žvėrimis, vabalais, grybais ir retkarčiais užsklystančiais garbingais žmonėmis. Tai bus lyg gelbėjimosi laivai daugeliui senųjų girių gyventojų“, – pasakoja projekto sumanytojas Mindaugas Survila.

Filmo stop kadras/Filmas „Sengirė“
Filmo stop kadras/Filmas „Sengirė“

Režisierius teigia, kad mėginimų kurti panašius fondus buvo ir anksčiau, tačiau miškams įsigyti reikalingos nemažos sumos pinigų.

„Po „Sengirės“ pirmos savaitės kino teatruose nusprendėme, kad pusę filmo Lietuvoje uždirbtų pinigų skirsime interaktyviai platformai, pasakojančiai apie unikaliąsias mūsų sengires, o kitą pusę surinktų lėšų grąžinsime miškui, įkurdami jį saugojantį fondą. Esame labai dėkingi žmonėms, kurie atėjo į kino teatrus pažiūrėti „Sengirės” ir pirko bilietus. Dėka jų kuriamam fondui jau galėsime pervesti net 60 000 eurų“, – džiaugiasi Mindaugas Survila.

Šiuo metu komandos nariai kuria fondo įstatus ir bando įžvelgti galimas ateities spragas. „Norime, kad fondas gyvuotų ne 30 - bent 300 metų, tad svarbu viską apgalvoti iki mažiausių smulkmenų. Tikimės, kad parodę pavyzdį, jog savo uždirbtus pinigus galime naudoti ne tik savo reikmėms, pritrauksime ir daugiau bendraminčių, kurie didžiuosis, jog prisidėjo prie šalies girių išsaugojimo. Kartu mes galim padaryti tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo neįmanoma“, – nuo lapkričio jungtis prie projekto kviečia M.Survila.

Su fondo kūrimo procesu susipažinti galima čia.

Nacionalinė „Sengirės“ premjera įvyko 2018 kovo 29 dieną tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“. „Sengirė“ sumušė visus Lietuvos rekordus kaip daugiausia žiūrovų pritraukęs dokumentinis filmas Lietuvos istorijoje. Filmą pasižiūrėjo daugiau nei 67 tūkst. žmonių.

Filmas „Sengirė“ gavo du „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus – už geriausią operatoriaus darbą (Mindaugas Survila) bei profesinės meistrystės (garso takelis) darbą (Saulius Urbanavičius, Jonas Maksvytis).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali