Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Giedrė Beinoriūtė: „Tiek mano filmas, tiek Vandos Juknaitės knyga turi terapinį poveikį“

Giedrė Beinoriūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Giedrė Beinoriūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Knyga „Tariamas iš tamsos“, tapusi įkvėpimo šaltiniu ir padėjusi atsirasti naujam režisierės Giedrės Beinoriūtės filmui „Pokalbiai rimtomis temomis“, bus išleista pakartotinu tiražu“, – pranešė Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos direktorė Giedrė Šorienė. – Knyga sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo, buvo labai greitai išpirkta.“

Nacionalinės premijos laureatė Vanda Juknaitė 2007 metais pirmąkart išleistoje knygoje „Tariamas iš tamsos“ kalbasi su ypatingo likimo vaikais. Čia netikėtai atsiskleidžia vaikų gebėjimas samprotauti svarbiais būties klausimais.

„Pokalbiai su vaikais ypatingi tuo, kad žodžiai čia neturi beveik jokios reikšmės. Mes neišgirsime jokios išbaigtos sentencijos. Svarbiausia čia yra santykis. Vaikai įtraukia mus į santykį. Santykį, kuriame mes išgirstame ne tik juos, bet ir pačius save“, – mintimis dalijosi rašytoja.

Prieš keletą metų vienu įkvėpimu perskaičiusi Vandos Juknaitės knygą, režisierė G. Beinoriūtė galvojo ne apie filmą, o apie gyvenimą, nes knyga pasirodė geresnė už bet kokį gyvenimo vadovą.

„Kada atsirado mintis sukurti filmą iš pokalbių su vaikais, tiksliai nepamenu. Tiesą pasakius, tai atrodė praktiškai neįmanoma. Juk viena yra prieiti prie vaiko su pieštuku ir sąsiuviniu, o visai kas kita – su kino kamera, mikrofonu ir dar penkiais kolegomis. Bet kuo labiau neįmanoma, tuo įdomiau pabandyti“, – sakė režisierė Giedrė Beinoriūtė.

Filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ kalba apie pasaulį, kuriame gyvename, keičia požiūrį į vaikus, suteikdamas galimybę pažiūrėti į juos rimtai, pamatyti ne vaikų, o visų mūsų problemas.

„Man atrodo, kad pagrindinis mano filmo ir V. Juknaitės knygos panašumas yra tas, jog jie abu turi terapinį poveikį. Todėl visi ieškantys, išsiilgę, nuliūdę, pasimetę, viską žinantys, nieko nežinantys, tiesiog ateikit“, – ragino filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ režisierė G. Beinoriūtė.

Pakartotinis knygos „Tariamas iš tamsos“ tiražas knygynus žada pasiekti spalio viduryje.

Filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ nuo spalio 12 dienos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos „Forums Cinemas“ kino teatruose.

VIDEO: Pokalbiai rimtomis temomis

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą