Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 4d. 15:59

Grįžtančiame „Karlsono kine“ po filmų peržiūrų vaikai bus kviečiami kalbėtis su kino profesionalais

Kino operatorius ir režisierius Mindaugas Survila
Asmeninio albumo nuotr. / Kino operatorius ir režisierius Mindaugas Survila

Ketvirtąjį sezoną skaičiuojantis „Karlsono kinas“, skirtas jauniausiems „Skalvijos“ žiūrovams, ir šiemet nesiūlys nei „popcornų“, nei komerciniu tikslu sukaltų „blockbasterių“. Tiesa, populiarių filmų bus, tačiau jų populiarumas matuojamas ne uždirbtomis pajamomis, o žiūrovų simpatijomis vaikams ir jaunimui skirtuose filmų festivaliuose.

Kino žiūrėjimo malonumą „Karlsono kinas“ šiemet dar intensyviau derins su veikla po seansų. Pasak „Skalvijos“ edukacinių programų koordinatorės Godos Sosnovskienės, šio rudens naujiena – vaikų susitikimai ir pokalbiai su filmų autoriais, kitais kino srities profesionalais,

„Vaikams svarbu ne tik pamatyti, išgirsti, bet ir „perleisti“ gautą informaciją per save, kalbantis, dalinantis, kuriant ir tarsi „pasimatuojant“ filmų kūrėjų drabužius. Todėl rudenį „Karlsono kino“ netruks įdomių susitikimų ir taip reikalingų pokalbių po filmų vaikams“, – tikina G. Sosnosvskienė.

Pirmasis vaikus į pasimatymą – pokalbį rugsėjo viduryje kviečia kino režisierius Mindaugas Survila, daugelio žinomas kaip prisiekęs gamtos mylėtojas. Jo kameros objektyvo taikiklyje pabuvojo daugelis miško žvėrių, tačiau pirmieji aktorių atranką perėjo ereliai Žuvininkai. Debiutinis M. Survilos filmas „Susitikimas su ereliais Žuvininkais“ (2006) – ne vienos vasaros nuotykis, pareikalavęs ir fizinio pasiruošimo, ir kantrybės, ir ištvermės. Ištyrinėjęs erelių Žuvininkų elgesį, jų filmavimui kūrėjas pritaikė atitinkamą strategiją: nusižiūrėjo gretimą pušį šalia sparnuočių lizdo, ropštėsi į ją naktį, kad nesukeltų įtarimo, o ant nugaros tempėsi ne tik sunkiasvorę filmavimo techniką, bet palapinę, kurioje praleido dvi vasaras.

„Karlsono kino“ žiūrovams režisierius žada atskleisti daugiau filmavimo detalių, papasakoti apie pašalinių akių vengiančių erelių gyvenimo įpročius. Kino salėje vaikų laukia ir neįprasta kelionė mišku, kurią M. Survila rengia su kino edukacijos specialiste Ginte Žulyte. Čia „Karlsono kino“ žiūrovai įsiklausys į miško garsus, klausysis paukščių giesmių ir bandys jas atpažinti.

Spalį gamtos mylėtojai turėtų nepraleisti prancūziško filmo „Tvenkinio paslaptys“ seanso. Ne tik dėl to, kad prieš jų akis atgis gamtos karalija, bet ir dėl po seanso vyksiančios diskusijos.

„Juk visada įdomu sužinoti daugiau ir giliau, pamatyti plačiau“, – neabejoja G. Sosnovskienė.

Naujajame „Karlsono kino“ sezone tarsi kaleidoskopas prieš vaikus versis galimybės ne tik pasikalbėti su vis kitu kino profesionalu, bet ir išbandyti vis kitokį užsiėmimą. Jau spalį jauniausiems „Karlsono kino“ žiūrovams atsivers lietuvių animatoriaus Antano Skučo animacijos pasaulis. Animatorius įsileis vaikus ir į savąją kūrybos virtuvę – pakvies į 3D ir interaktyvios animacijos dirbtuvėles. Lapkritį vaikams ruošiamas ypatingas lenkiškos animacijos seansas bei jį lydėsiančios garso dirbtuvėlės.

„Karlsono kinas“ laukia šeimų su įvairaus amžiaus vaikais, taip pat pradinių klasių mokytojų su auklėjamomis klasėmis. Daugiau informacijos ieškokite www.skalvija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:21
01:42
43:18

Esports namai

URBAN˙/