Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Helovino proga žiūrovus šiurpins siaubo filmas „Grėsmingas“

Filmas „Grėsmingas“
Kadras iš filmo / Filmas „Grėsmingas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 26 d. Lietuvos kino teatruose startuoja naujausia režisieriaus Scotto Derricksono siaubo juosta „Grėsmingas“ (orig. „Sinister“, N-16). Giliai sukrečiantis filmas, Amerikos kino kritikų jau pakrikštytas vienu geriausių šių metų siaubo filmų, yra tikra dovana aštrių pojūčių, adrenalino ir stiprių nervų mėgėjams artėjančio Helovino proga.

Filme „Grėsmingas“ pasakojama istorija, kaip su savo šeima detektyvų rašytojas įsikuria vieno nedidelio miestelio naujame name. Novelisto namų sienos slepia kraupią tragediją – prieš metus čia buvo išžudyta visa ten gyvenusi šeima. Rašytojas savo namo pašiūrėje atsitiktinai aptinka filmuotą medžiagą, kuri padeda išsiaiškinti, kaip ir kodėl buvo išžudyta name prieš tai gyvenusi šeima. Tuo pačiu metu namuose pradeda dėtis šiurpą keliantys dalykai – dabar vyro šeimai gresia mirtinas pavojus. Jie visi susidūrė su tuo, nuo ko nėra išsigelbėjimo...

„Idėja sukurti šį filmą kilo po to, kai vienas bičiulis man papasakojo neseniai susapnuotą košmarą. Sapne jis pats namo palėpėje suranda filmuotą medžiagą, kurioje įamžinta įvykdyta grupinė žmogžudystė. Tokia scena ir prasideda filmas „Grėsmingas“, – prisipažino režisierius S. Derrickson’as. – Ši juosta nuo įprastų siaubo filmų skiriasi tuo, kad joje susipina visos istorijos – detektyvas, fantastika ir dokumentika. Serijinių žmogžudžių paieškos, kuriomis užsiima pagrindinis herojus, persipina su iracionalumu ir siaubu.“

Novelisto vaidmuo filme atiteko Ethanui Hawke’ui. Režisierius jį pasirinko neatsitiktinai. Nors šis aktorius neturi patirties filmuotis siaubo juostose, bet jis yra tikras kriminalinių trilerių, veiksmo filmų ir dramų profesionalas.

„Viena iš mano užduočių buvo ne tiek papasakoti baisią ir žiūrovus šiurpinančią istoriją, kiek atskleisti asmeninę rašytojo, bijančio, kad jo šlovė jau praeityje, patirtį. Kai baigiau scenarijų, supratau, kad pagrindinis filmo herojus išėjo labai įdomus. Ir nemačiau šiai juostai kito labiau tinkančio aktoriaus nei Ethanas. Tik jis galėjo taip meistriškai ekrane perduoti visas personažo charakterio savybes“, – pasakojo S. Derricksonas.

Filme taip pat vaidina Julieta Rylance, James’as Ransone’as, Fredas Daltonas ir kt.

Siaubo filmo „Grėsmingas“ premjera Lietuvos kino teatruose – jau spalio 26 dieną.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Helovinas