Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2012 01 04

Holivudo režisieriui Martinui Scorsese bus įteikta BAFTA Narystės premija

Filmo „Įsiutęs bulius“ režisierius Martinas Scorsese bus pagerbtas naryste Britanijos kino ir televizijos menų akademijos (BAFTA) Narystės premija per šios organizacijos kasmetinių apdovanojimų teikimo ceremoniją vasario 12 dieną.
Martinas Scorsese
Martinas Scorsese / AFP/„Scanpix“ nuotr.

BAFTA Narystės premija, kuri yra šios organizacijos aukščiausias apdovanojimas, skiriama už viso gyvenimo nuopelnus kinematografui. Tarp ankstesnių jos laureatų buvo Charlie Chaplinas, Alfredas Hitchcockas, Stevenas Spielbergas ir Laurence'as Olivier.

„Martinas Scorsese yra savo laikmečio legenda; tikras įkvėpimas visiems jauniems režisieriams visame pasaulyje“, – sakė BAFTA pirmininkas Timas Corrie.

M.Scorsese, kuris taip pat yra kino prodiuseris ir scenaristas, sukūręs pripažinimą pelniusius filmus „Taksi vairuotojas“ ir „Niujorko gaujos“, devynis kartus buvo nominuotas BAFTA apdovanojimams, kurie yra „Oskarų“ atitikmuo Didžiojoje Britanijoje.

69 metų režisierius 1991 metais pelnė tris BAFTA apdovanojimus už filmą „Geri vyrukai“. Jis taip pat kelis kartus buvo nominuotas „Oskarams“, kol galiausiai pelnė išsvajotąją statulėlę už 2006 metų filmą „Infiltruoti“.

M.Scorsese taip pat yra sukūręs kelis dokumentiniu filmus apie muziką ir muzikantus, o jo paskutiniu kūriniu tapo trimatis nuotykių filmas visai šeimai „Hugo“.

Šių metų BAFTA apdovanojimų nominacijos bus paskelbtos sausio 17 dieną, o laureatai bus atskleisti per ceremoniją Londono karališkojoje operoje vasario 12 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius