Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 6d. 12:36

Į kino teatrus atkeliauja pasaulio kritikų liaupsinamas „Mumbajaus viešbutis“

Kadras iš filmo „Mumbajaus Viešbutis“
Filmo platintojų nuotr. / Kadras iš filmo „Mumbajaus Viešbutis“

Prieš kiek daugiau nei 10 metų Indijos finansų sostine laikytą Mumbajų sudrebino netikėtas ir kelių šimtų aukų pareikalavęs teroristinis aktas. Bene didžiausiu Indijos košmaru virtęs įvykis po dešimtmečio buvo perkeltas į didžiuosius aktorius su ypatingai gerais ir apdovanotais aktoriais, o pasaulio kino kritikai negaili liaupsių už juostos tikroviškumą ir kuriamą įtampą.

„Filme „Mumbajaus viešbutis“ nesutinkame tradicinio heroizmo apraiškų, nė vienas veikėjas nestoja prieš teroristų kulkas. Galiausiai, policijos pareigūnai vaizduojami taip, kaip buvo iš tikro – negalintys pasipriešinti ginkluotiems užpuolikams ir nerangūs“, - rašo portalo „Variety“ apžvalgininkas Peter Debruge.

Filmo platintojų nuotr./Kadras iš filmo „Mumbajaus Viešbutis“
Filmo platintojų nuotr./Kadras iš filmo „Mumbajaus Viešbutis“

Už filmo autentiką ir balansavimą tarp kuriamų vaizdų ir dokumentinių kadrų filmą giria ir „Rolling Stone“ žurnalo kritikas Peter Travers. „Tai tikrai nelengvas tikrovės ir kūrybos mišinys. Tai savotiška pramoga, parodanti tragiškus 2008-ųjų įvykius. Režisierius Anthony Maras puikiai perteikia užpuolikus, nepaversdamas jų žiauriomis karikatūromis, o labiau parodydamas juos it ekstremistus praplautomis smegenimis, marionetes“.

Patys filmo aktoriai – Oskarui nominuotas Dev Patel ir Auksiniam gaubliui nominuotas Armie Hammer – duodami įvairius interviu minėjo, jog jiems reikėjo išanalizuoti daugybę valandų tikros medžiagos, pradedant policijos apklausomis, baigiant įvairiausiais žinių pranešimais, o prie to prisidėjo ir anksčiau dokumentinius filmus kūręs režisierius. Būtent už kruopštumą, detalumą ir nuoseklumą filmo kūrybinę grupę gyrė ir „Los Angeles Times“ apžvalgininkas Kenneth Turan.

VIDEO: Mumbajaus viešbutis (2019) - tikrais įvykiais paremta drama nuo gegužės 10 d.

„Ką „Mumbajaus viešbutis“ padaro labai gerai, kartais net ypatingai stipriai, tai perteikia visą siaubą ir pasimetimą, kai atsiduri būtent tokioje pavojingoje situacijoje. Aktoriai imituotose sąlygose praleisdavo po 12-15 valandų ir tai ypatingai stipriai jautėsi perteikiamose emocijose. Tai ypatingai sunki ir nerimą kelianti drama, priversianti visus pajusti tuos išgyvenimus“, - savo apžvalgoje rašė autorius.

Filmo platintojų nuotr./Kadras iš filmo „Mumbajaus Viešbutis“
Filmo platintojų nuotr./Kadras iš filmo „Mumbajaus Viešbutis“

Savo įspūdžiais iš filmo taip pat dalijosi ir „The Washington Post“ kino kritikas Michael O‘Sullivan, kuriam filmas sukėlė daug emocijų. „Pavadinti filmą sukrečiančiu būtų per švelnu. Tikrai nelengva stebėti kaip teroristai juda iš vienos vietos į kitą, iš kambario į kambarį, o žmonės jų kelyje krinta it musės. Kuriama beprotiška įtampa galėjo pakreipti filmą į visai kitą pusę, kai nugali baltaodis gerietis. Tačiau čia taip nėra. Filmo kūrėjams svarbiausia ne tai, kas pradėjo ataką, o kas ją sustabdė. Arba, kas liko gyvas, kad ją sustabdytų“, – savo apžvalgoje dėstė kino kritikas.

Filmo platintojų nuotr./Kadras iš filmo „Mumbajaus Viešbutis“
Filmo platintojų nuotr./Kadras iš filmo „Mumbajaus Viešbutis“

„Mumbajaus viešbutis“ pasauliniuose vertinimo portaluose išlaiko aukštą poziciją. Puslapyje „Rotten Tomatoes“ kritikų vertinimas yra 75%, o žiūrovai filmą vertina dar geriau – 83%. Tuo tarpu tarptautinėje filmų duomenų bazėje „IMDb.com“ žiūrovai filmą vertina 7,8 iš 10 balų.

Tikrais įvykiais paremtoje išgyvenimo dramoje pagrindinius vaidmenis atlieka Dev Patel, Armie Hammer, Jason Isaacs, Nazanin Boniadi ir kt. Lietuvos kino teatrus „Mumbajaus viešbutis“ pasieks nuo gegužės 10 d.

Partnerio turinys
Temos: 2 Mumbajus Kinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali