Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą atvyksta Ingmaro Bergmano mūza – Liv Ullmann

Filmas „Sarabanda“
Kadras iš filmo / Filmas „Sarabanda“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet į 10-ąjį Europos kino forumą „Scanorama“ atvyksta Europos kino legenda – iškilaus kino meistro Ingmaro Bergmano mūza Liv Ullmann. Garsioji aktorė ir režisierė iš Norvegijos į festivalį buvo kviečiama jau keletą metų, tačiau labai intensyvioje jos darbotvarkėje kelionės taškui „Vilnius“ laiko vis neatsirasdavo. Šiemet L. Ullmann tikrai atvyksta.

Kino įžymybė lapkričio 18-ąją dalyvaus festivalio uždaryme.  L.Ullmann režisuotas filmas „Neištikimi“, kuriam scenarijų sukūrė legendinis režisierius I. Bergmanas, užvers 10-ąją „Scanoramą“.

Kitą dieną po festivalio uždarymo, lapkričio 19-ąją, L. Ullmann kaip UNICEF geros valios ambasadorė skaitys pranešimą Europos humanitariniame universitete. Daugelį metų Kinijoje gyvenusi garsi aktorė, remdamasi savo patirtimi, pranešimo metu kalbės apie žmogaus teises ir žodžio laisvę.

„Nuo pat pirmosios „Scanoramos“ svajojome į festivalį pakviesti legendinę aktorę. Jos įtaka Europos kinui – nepamatuojama, o sukurtus vaidmenis galime vadinti kino klasika. Kai pirmą kartą prieš gerą dešimtmetį L. Ullmann mačiau iš arti, jausmas buvo toks, kad kalbuosi ne tik su artistu, bet ir su jo herojais tuo pačiu metu. Tokiu išskirtiniu gebėjimu pasižymi didieji aktoriai, tarp kurių yra ir L. Ullmann. Su pakylėjimu jos laukiame festivalyje, kad galėtume ištarti „Velkommen, Liv“, – sako „Scanoramos“ vadovė dr. Gražina Arlickaitė.

Garsiai aktorei ir režisierei „Scanorama“ skyrė ypatingą dėmesį ir dedikavo specialiąją programą „Liv Ullmann iš arčiau“, kurioje rodomi aštuoni filmai. Programoje ir iškiliausi Europos režisieriaus I. Bergmano filmai. L. Ullmann buvo švedų režisieriaus mūza, žvaigždė, žmona.

Vieno iš didžiausių pasaulio kino meistrų ir jo mūzos bendros kūrybos bei meilės kronikos atskleidžiamos šiemet sukurtame filme „Liv ir Ingmaras“ (rež. Dheeraj Akolkaras). Šis filmas rodomas „Scanoramoje“.

Žvelgiant į L. Ullmann biografiją, I. Bergmanas beveik visą laiką žingsniuoja greta. Jie susitiko 1964 metais filmuojant „Personą“. Jai buvo 25-eri, jam – 46-eri. Taip prasidėjo visą pasaulį sujaudinusi didinga ir skausminga dviejų kino legendų meilės ir kūrybos istorija. Ji, deja, truko neilgai – tik penkerius metus. Tačiau kūrybinis tandemas kine neišsiskyrė dar daugelį metų – tinkamesnės aktorės nei Liv savo herojų portretams atskleisti Ingmaras nerado.

L. Ullmann talentą įvertino ne tik I. Bergmanas, bet ir kino profesionalai – 1972 m. ji laimėjo „Auksinį gaublį“ už geriausią moters vaidmenį filme „Emigrantai“. Ji taip pat buvo dukart nominuota „Oskaro“ apdovanojimuose, dalyvavo konkursinėje Kanų kino festivalio programoje. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Scanorama“