15min be reklamos
2019 01 03, 14:06

Išgelbėti kačiuką: knyga apie kino scenarijų rašymą

Pirmoji leidyklos „Liūtai ne avys“ naujaisiais metais pristatoma knyga yra „Išgelbėti kačiuką! Paskutinė (o gal pirma) jums reikalinga knyga apie scenarijų rašymą“. Nors pasaulyje išleista daugybė knygų apie kino scenarijų rašymą, lietuvių kalba tai pirmoji šios tematikos knyga. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.
Knyga „Išgelbėti kačiuką“
Knyga „Išgelbėti kačiuką“ / Leidyklos nuotr.
Temos: 2 Knygos Kinas

„Žvilgsnis į plotį ir į gylį bei anapus kino teatro ekrano. Paprastas, bet genialus pasakojimas tiesiai iš kino scenarijų biržos“, – taip knygą recenzavo „ScreenTalk Magazine“. Tikimimasi, kad knyga bus įdomi ne tik esamiems bei būsimiesiems kino scenaristams, o ir platesniam kino žiūrovų ir mylėtojų ratui.

Ši knyga tapo fenomenu kino pasaulyje: štai jau keliolika metų neužleidžia pirmos vietos scenarijų rašymo bestselerių srityje. Knygos autorius B.Snaideris – antros kartos amerikiečių scenaristas, režisierius, rašytojas konsultantas (teikė konsultacijas ir vertindavo scenarijus tokioms kino studijoms kaip Disney, DreamWorks, Laika and Nevalna). Bleik‘o tėvas Kennethas Snyderis yra pelnęs presitižiškiausius Emmy TV laimėjimus, sukūręs daugybę televizijos laidų ir filmų vaikams, tarp jų – „Linksma kompanija“ (The Funny Company, 1966), „Karšti ratai“ (Hot Wheels, 1971) bei kultine klasika Amerikoje tapusi TV laida Rogeris Ramjetas. Daugeliui šių projektų dalyvavo ir mažasis Blake‘as, kaip pats rašo knygoje: „Holivudo virtuvėje sukausi nuo septynerių“. Vėliau, baigęs Džordžtauno universitetą ir grįžęs į Los Andželą, Blake‘as betarpiškai bendraudavo su tokiais kino korifėjais, kaip Stevenas Spilbergas, Michaelis Eisneris, Jeffry‘is Katzenbergas, Paulas Maslansky‘is, Craigas Baumgartenas, Ivanas Reitmanas ir kt.

Kiekvienas esame matę daugybę holivudinių filmų, tačiau ne visi žinome, kaip gimsta patraukli prodiuseriams istorija. Knygos autorius Blake‘as Snyderis paperka savo atviru, rafinuotu ir subtiliu požiūriu į filmų pasaulį ir kino industrijos virtuvę.

Knyga „Išgelbėti kačiuką: Paskutinė (o gal pirma) jums reikalinga knyga apie scenarijų rašymą“ skelbia patikrintas tiesas, kaip idėjas paversti parduodama istorija. Scenaristas dalijasi idėjomis apie savo dešimties žanrų klasifikaciją, kuri skiriasi nuo visuotinai pripažintos, kurioje viskas priklauso vienam žanrui, ir nerasite ten kovinio filmo su trilerio, dramos ar nuotykių elementais. Taip pat pristato sėkmingo filmo 15 dėmenų analizę, kuri tapo daugelio sėkmingų filmų raktu į populiarumą ir pripažinimą. Kiekvienas knygos skyrius užbaigiamas fantazijos lavinimo užduotimis skaitytojams.

Ši knyga pirmiausia skirta tiems, kurie nori užkariauti arba žinoti, kaip užkariaujama populiariųjų (komercinių) filmų rinka. „Išgelbėti kačiuką“ nepamiršta nei vienos visumos pusės: juk holivudinio kino industrijoje kelią į sėkmę nutiesia gebėjimas žongliruoti menu ir komercija, būtent tai ir daro Blake‘as knygoje.

Kodėl knyga vadinasi „Išgelbėti kačiuką“? „Ši frazė simbolizuoja sveiko proto padiktuotus pamatinius gero istorijų pasakojimo dėsnius, kuriuos noriu perduoti jums ir kai kuriems kino industrijos profesionalams. Tai pamokos, kurias aš ir mano rašymo partneriai patys išmokome negailestingoje Holivudo mokykloje. Jeigu „išgelbėti kačiuką“ pavyzdys (plačiai aprašytas įvade red. pastaba) sukėlė jums norą sužinoti ir išmokti daugiau triukų scenarijų rašymo srityje, galime pradėti“, – kviečia autorius knygos įvade.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija