Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Izolda Keidošiūtė: „Kinas negali nekalbėti apie erotiką – be jos neįsivaizduojamas gyvenimas“

Izolda Keidošiūtė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Izolda Keidošiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau tradicija tapę vakarai su kino kritike Izolda Keidošiūte kino teatre „Pasaka“ kviečia neabejingus geram kinui žiūrovus į rudens paskaitų ciklą „Geismai ir tapatybės kine“.

Paskaitų dalyviai kviečiami ne tik ne tik sužinoti, pamatyti, suprasti daugiau, bet ir kartu diskutuoti, kalbėtis su visiems gerai žinomais kultūros atstovais – „Kino vakarų su Izolda“ svečiais, tarp kurių: psichoterapeutas A. Laurinaitis, teatro režisierius O. Koršunovas, animatorius I. Bereznickas, kino režisierius A. Puipa, filosofas K. Sabolius, aktorė V. Bičkutė ir kiti.

„Juk kino ištakose vietos nuogam kūnui nebuvo, o filmai su erotinėm užuominom buvo rodomi tik uždaruose vyrų klubuose. 1895 m. Georgeso Melieso sukurtas „Apre le Bal“, kuriame yra nuogos moters scenos, buvo rodomas slaptai. O 1896 nufilmuotas „The May Irwin Kiss“ vien už pirmąjį kino istorijoje bučinį buvo pripažintas pornografiniu ir prakeiktas bažnyčios. Ilgus metus stebimas nemarios cenzūros akių, kinas ir toliau negali nekalbėti apie erotiką, nes be jos neįsivaizduojamas mūsų gyvenimas“, – apie naują paskaitų ciklo temą kalbėjo Izolda Keidošiūtė.

Apie per ilgus metus augančią drąsą vaizduojant aistras kino mene, apie didžiųjų menininkų bandymus atskleisti visą savo personažų jausmų išgyvenimo paletę, gimstančią ar mirštančią meilę, dramatiškus ar net tragiškus išgyvenimus. Apie visa tai ir dar daug įvairių dalykų savo filmuose kalba tiek didieji menininkai, tiek ir amatininkai. Apie garsiausius erotinius filmus, jų istoriją, kaitą, apie jų įtaką gyvenimui, menui, besikeičiančiai tikrovei ir jiems patiems kalbės ciklo „Geismai ir tapatybė“ svečiai. O jų pasakojimus paskaitų metu papildys garsiausių ir žinomiausių filmų ištraukos.

Meilė, erotika, geismai kine ir intriguojantys pokalbiai apie tai – „Kino vakaruose su Izolda“ nuo spalio 17 d. kiekvieną trečiadienį 19 val. kino teatre „Pasaka“.

Daugiau informacijos internete www.kinopasaka.lt arba el. paštu pasaka@kinopasaka.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą