Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 1d. 18:41

Jurgita Jurkutė-Širvaitė apie filmą „Nuosprendis“: „Kaip dažnai moteris išdrįsta pasielgti taip, kaip filmo herojė?

Jurgita Jurkutė-Širvaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Jauna moteris, tapusi smurto šeimoje auka, ieško teisingumo Filipinų teisingumo sistemos labirintuose – apie tai filipiniečių režisierius Raymund Ribay Gutierrez pasakoja vaidybiniame filme „Nuosprendis“ (Verdict). Venecijos kino festivalio programoje „Horizontai" užtikrintai sukonstruotas debiutas pelnė specialųjį žiuri prizą.

Jauną filipinietę Džoją ne pirmą kartą smarkiai sumuša jos vyras Dantė. Kas blogiausia – tą vakarą jis sužeidžia ir jų šešiametę dukrelę. Laimei, moteriai su mergaite pavyksta pasprukti. Džoja kreipiasi į policiją prašydama pasodinti vyrą į kalėjimą. Taip prasideda ilgas ir įtemptas teismų procesas.

VIDEO: Nuosprendis | KINO PAVASARIS 2020

Nuosprendį“ namuose peržiūrėjusi aktorė ir televizijos laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė mano, kad šis filmas aktualus Lietuvos žiūrovams. „Filmas kelia į viešumą tai, kas dažnu atveju lieka paslėpta už uždarų namų durų, nutylėta kaimynų ar artimųjų lūpose. Smurtas šeimoje, šiuo atveju prieš moterį ir vaiką yra nesvetimas ir Lietuvos moterims.“

„Klausimas, kaip dažnai moteris išdrįsta pasielgti taip, kaip filmo herojė? Ji nebesitaiko, bet pasiryžta eiti iki galo, kad apsaugotų save ir savo vaiką. Kitas klausimas – kaip dažnai teisingumas, teisinė sistema yra tokių moterų pusėje?“, – paklausta apie tai, kokių minčių sukėlė „Nuosprendis“, atsakė J.Jurkutė-Širvaitė.

Aktorė ir laidų vedėja pastebėjo, kad režisierius sugebėjo išlaikyti žiūrovo dėmesį.

„Visą laiką palaikiau Džoją. Pabaiga paliko vietos pamąstymams ir viltį, kad net jei žmogaus teisingumas gali suklysti, aukštesnės jėgos visada bus šalia tokios moters, kuri ryšis stoti į kovą už save ir savo vaikus.“

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
01:50
09:16

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas