Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 21d. 15:36

Kanų kino festivalyje – naujo Šarūno Barto filmo premjera

Kadras iš filmo „Peace to Us in Our Dreams“
Kadras iš filmo „Peace to Us in Our Dreams“ / Kadras iš filmo „Peace to Us in Our Dreams“

Gegužę vyksiančiame 68-ajame tarptautiniame Kanų kino festivalyje dėmesio netrūks ir Lietuvai. Vieno žymiausių Lietuvos režisierių Šarūno Barto naujausias filmas „Peace to Us in Our Dreams“ atrinktas į festivalio paralelinę programą „Dvi režisierių savaitės“ („Director’s Fortnight“). Festivalyje įvyks pasaulinė filmo premjera.

Filme pasakojama apie vyrą, jo paauglę dukterį ir vyro draugę, kurie vieną vasaros dieną atvažiuoja į kaimą praleisti savaitgalio. Vyro ir jo jaunosios draugės santykiai sudėtingi. Šešiolikmetė vyro dukra sunkiai išgyvena suaugusiųjų santykių krizę, ji jaučiasi vieniša ir atstumta. Ji gyvena savo paslapčių ir fantazijų pasaulyje. Nuo vaikystės ji draugauja su kaimiečiu berniuku, su kuriuo sodyboje kartu leidžia dienas. Vieną kartą berniukas iš medžiotojų pavagia medžioklinį šautuvą su optiniu taikikliu. Kaime prasideda gaudynės.

Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Ina Marija Bartaitė, Edvinas Goldšteinas, Šarūnas Bartas, Lora Kmieliauskaitė.

Filmą gamino Lietuvos kino gamybos įmonė Studija „Kinema“, Prancūzijos „Kinoelektron“ ir Rusijos „Lookfilm“. Filmo prodiuseriai – Jurga Dikčiuvienė, Šarūnas Bartas, Janja Kralj, Aleksandras Plotnikovas.

Kadras iš filmo „Peace to Us in Our Dreams“/Kadras iš filmo „Peace to Us in Our Dreams“
Kadras iš filmo „Peace to Us in Our Dreams“/Kadras iš filmo „Peace to Us in Our Dreams“

„Dvi režisierių savaitės“ yra nepriklausomai organizuojama paralelinė Kanų festivalio programa, kurioje nėra oficialaus konkurso, bet tarptautinės organizacijos deleguoja savo žiuri komisijas ir skiria nepriklausomus apdovanojimus.

„Dviejų režisierių savaičių“ tikslas – atrasti naujus režisierius ir suteikti deramą pagarbą jau išgarsėjusiems autoriams.

Atrinko „Sangailės vasara“ prodiuserę

Taip pat antradienį oficialiai paskelbta, jog filmo „Sangailės vasara“ prodiuserė Živilė Gallego kartu su devyniolika veikliausių prodiuserių iš visos Europos atrinkta dalyvauti Kanų kino festivalio metu vyksiančiame renginyje „Producers on the Move“.

Lietuvos kino centro nuotr./Živilė Gallego
Lietuvos kino centro nuotr./Živilė Gallego

Jau šešioliktus metus vykstančio Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ (EFP) renginio tikslas – skatinti ilgalaikį Europos šalių bendradarbiavimą kino srityje. Svarbiausi dalyvių atrankos kriterijai – tarptautinė bendros gamybos ir premjerų patirtis už gimtosios šalies ribų.

Filmas „Sangailės vasara“ (rež. Alantė Kavaitė) – bendra Lietuvos, Prancūzijos ir Nyderlandų gamyba. Šiais metais filmas pristatytas Sundance kino festivalyje JAV bei Berlyno tarptautiniame kino festivalyje, Vokietijoje.

„Labai džiaugiuosi galėdama dalyvauti šiame EFP renginyje ir prisijungti prie Europos prodiuserių tinklo. Tai suteikia galimybę realizuoti daugiau idėjų tarptautinėje arenoje ir rasti partnerių jau rengiamų projektų įgyvendinimui. Kanuose ketinu pristatyti filmo „Emilija“ projektą (rež. Donatas Ulvydas) ir tikiuosi juo sudominti kitų šalių prodiuserius,“ – sako „Fralita Films“ direktorė ir prodiuserė Živilė Gallego.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės