Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 19d. 08:43

Kanuose – kritika L.von Trierui

Larsas von Trieras
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Larsas von Trieras

Garsus danų režisierius Larsas von Trieras Kanų kino festivalyje susilaukė pašaipaus juoko, nepasitikėjimo šūksnių, švilpimo, paviršutiniškų plojimų ir garsių „fū“ po jo naujojo filmo „Antikristas“ peržiūros.

Siaubo filme pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai Willemas Dafoe ir Charlotte Gainsbourg, kurie vaidina porą, po sūnaus mirties pasitraukiančią į trobelę miškuose. L.von Triero juosta kaipmat tapo plačiausiai aptariamu filmu Kanuose. Itin kandūs Kanuose susirenkantys kino kritikai ir žurnalistai dažnai garsiai reaguoja filmų peržiūrų metu ir atskirus epizodus palydi komentarų lavina, tačiau sekmadienį žiūrint „Antikristą“ minios šūkavimai pasiekė apogėjų. Žiūrovai tiesiog pratrūkdavo patyčiomis ir juoku, filme prabilus lapei ar grafiškai rodant erotines scenas.

Daugelis filmo žiūrovų buvo nepatenkinti ir tuo, kad L.von Trieras dedikavo savo filmą gerbiamam sovietų režisieriui Andrėjui Tarkovskiui. Kai kurie kritikai iš karto pareiškė, kad naujasis dano filmas įžeidžiantis ir teigė nesuprantantys, kaip jis apskritai galėjo patekti į konkursinę Kanų filmų programą.

Pats 53-ejų režisierius pavadino „Antikristą“ svarbiausiu savo gyvenimo darbu ir teigė, kad filmas buvo „tam tikras vaistas, nuo depresijos, kankinusios kūrėją prieš dvejus metus“. L. von Trieras 2000-aisiais su savo filmu „Šokėja tamsoje“ (angl. „Dancer in the Dark“) Kanų kino festivalyje laimėjo pagrindinį prizą.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas