Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 11d. 11:23

Ketvirtadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Kadras iš filmo „Frida“
Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nuotr. / Kadras iš filmo „Frida“

Ketvirtadienį didžiausiose šalies namų kino platformose prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Sausio 14–19 dienomis šis virtualus renginys jau 14–ajį kartą žiūrovus kvies pasinerti į įtraukiantį trumpojo metro pasaulį. Organizatoriai žada, kad jame filmų sau atras įvairiausio amžiaus ir pomėgių žiūrovai, ir kviečia nedelsti renkantis, nes dienos – tik 6, o filmų – 73, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Persikėlus į virtualybę, vienas didžiausių Baltijos šalyse trumpųjų filmų festivalių bus pasiekiamas visų Lietuvos miestų ir miestelių žiūrovams.

Kino renginių maratoną pradėsiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis be tradicinių tarptautinių ir lietuviškų konkursinių filmų pasiūlys ir intriguojančias specialiąsias programas. 14–oje įkvepiančių, sukrečiančių, edukuojančių ir tiesiog gerų trumpųjų filmų programų sau atras ir lengvos erotikos, ir eksperimentinio kino ar retrospektyvų mėgėjai, ir mažiausi festivalio žiūrovai.

Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nuotr./Kadras iš filmo „Motta“
Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nuotr./Kadras iš filmo „Motta“

Dėl geriausio lietuviško trumpametražio filmo titulo varžysis 11 kūrėjų darbų – jie suskirstyti į dvi nacionalines konkursines programas. Geriausiųjų vardo sieks ir darbai iš viso pasaulio – tarptautinės konkursinės programos filmai suskirstyti pagal vienijančias temas.

Programa „Padažnėjęs pulsas" žiūrovą laikys nuolatinėje įtampoje, „Artumo beieškant" filmai pasakos apie artimo santykio paieškas, „Aš ir kitas aš" herojai klausinės „kas aš esu?", programos „Mano puikioji egzistencija" veikėjai ieškos gyvenimo prasmės, o „Galva į sieną" atspindės pastangas išlaikyti tapatybę. Filmai palies ir baugias aktualijas – programa „Ne fake news" pasakos ir apie pandemiją, ir apie V.Putino kadetų mokyklos kasdienybę.

Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nuotr./Kadras iš filmo „Auksinės sagos“
Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nuotr./Kadras iš filmo „Auksinės sagos“

Retrospektyvų gerbėjus džiugins režisierės ir aktorės Janinos Lapinskaitės trumpieji filmai programoje „Janina Lapinskaitė. Moterys pasakoja". Specialiai festivaliui sudarytoje programoje pristatomi trys dokumentiniai filmai, kurių centre – išskirtines gyvenimo istorijas pasakojančios moterys.

Pirmą kartą festivalio istorijoje bus pristatyta ir specialioji lengvos erotikos programa suaugusiems „Kūniški žaidimai", kurioje septyni trumpametražiai filmai pasakos apie intymumo ir seksualumo įvairovę bei kvies pamiršti išankstinius nusistatymus.

Svarbią vietą festivalyje užims animacija, kuriai paskirtos net dvi programos – mažiausiems žiūrovams skirta filmukų programa „Animaciniai nuotykiai" ir suaugusiems atrinkti dar kiek neįprasto animacinės dokumentikos žanro trumpieji filmai programoje „AnimaDOK: (ne)tikros istorijos".

Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nuotr./Kadras iš filmo „Keliautojai“
Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nuotr./Kadras iš filmo „Keliautojai“

Pastarųjų filmų žanras gali skambėti paradoksaliai – tikrą gyvenimą siekianti fiksuoti dokumentika derinama su dirbtinius objektus kuriančia animacija. Tačiau programos filmai atskleis, kaip neribotos animacijos galimybės leidžia pasitelkti metaforas ir suteikia kūrėjams meninę laisvę.

Išskirtinai LRT mediatekoje pasirodysiančioje specialioje programoje „Europos istorijos" žiūrovai išvys kylančių žemyno talentų ir patyrusių prodiuserių filmus, kurie jau buvo pristatyti prestižiniuose Kanų, Berlyno, Venecijos ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose.

Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nuotr./Kadras iš filmo „Svetimšalė“
Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio nuotr./Kadras iš filmo „Svetimšalė“

Sausio 16–ąją pačius ištvermingiausius kino mylėtojus džiugins jau tradicija tapusi „Kino naktis", kurioje – net 5 valandos gero trumpo kino „Žmonės Cinema" platformoje.

Visus filmus bus galima išvysti „ŽMONĖS Cinema", „Telia" ir „Skalvijos" namų kino platformose, o programą „Europos istorijos" – LRT mediatekoje. Informaciją apie programas ir filmus galima rasti čia. Festivalio socialiniuose tinkluose žiūrovų taip pat lauks susitikimai ir pokalbiai su kūrėjais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai