Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 28, 17:56

Kinas po atviru dangumi: 5 rekomendacijos, kurios nenuvils

Visi mylime vasarą, tačiau kiekvieną kartą tenka susidurti su dilema – likti namie geram filmui ar išlėkti į gamtą. Visa tai galima suderinti, tad 15min siūlo kelias idėjas, kurios laiką branginančiam žmogui tikrai pravers.
Filmų peržiūros „Gilios upės tyliai plaukia“
Filmų peržiūros „Gilios upės tyliai plaukia“ / L.Vaitonio nuotr.

1.

„Kino karavanas“

Gedimino Sass nuotr./„Kino karavanas“ Palangoje 2020 m.
Gedimino Sass nuotr./„Kino karavanas“ Palangoje 2020 m.

Atsinaujinęs ir išaugęs festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ pradeda 2022-ųjų vasaros kino ekspediciją: per birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesius aplankys net 40 Lietuvos miestų ir miestelių, kur surengs virš 100 filmų peržiūrų po atviru dangumi.

Visą informaciją sekite organizatorių feisbuko paskyroje.

Kada

visą vasarą;

Kur

visoje Lietuvoje;

Kiek

nemokamai.

2.

„Romuvos“ lauko kinas

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Rekonstruotas kino teatras „Romuva“
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Rekonstruotas kino teatras „Romuva“

Šylantys orai vėl leis kauniečiams ir miesto svečiams mėgautis aukštos meninės kokybės filmais po atviru dangumi septintajame „Romuvos“ lauko kino sezone. Seansai, esant palankiam orui, vyks kasdien nuo antradienio iki šeštadienio.

Džiugi šių metų naujiena – lietaus ar stipraus vėjo atveju seansai bus perkeliami į kino teatro „Romuva“ Didžiąją salę, tad žiūrovai galės bet kuriuo atveju pamatyti norimus filmus.

Kada

seansų datos atnaujinamos, jas sekti galima čia.

Kur

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, Kaune;

Kiek

bilieto kaina 5,50 euro.

3.

„Pasaulio kinas parke“

Organizatorių nuotr./Blogiausias žmogus pasaulyje
Organizatorių nuotr./Blogiausias žmogus pasaulyje

Įsibėgėjantis kino projektas „Pasaulio kinas parke“ nuo birželio pradžios iki rugsėjo 4 d. kino gerbėjams siūlo mėgautis 23 kruopščiai atrinktomis kino juostomis iš viso pasaulio.

Artimiausią sekmadienį, liepos 3 d., 21 val. palangiškių ir kurorto svečių laukia filmas „Blogiausias žmogus pasaulyje“ (rež. Joachim Trier, 2021). Už vaidmenį jame Renate Reinsve Kanų kino festivalyje pripažinta geriausia aktore. Liepos 17 d. ekrane – geriausiu „Horizontų“ programos filmu Venecijos kino festivalyje tapusi Lauryno Bareišos juosta „Piligrimai“ (2021).

Daugiau informacijos čia.

Kada

birželio pab. – rugsėjo 4 d.

Kur

„Oldman parkas“, Palanga;

Kiek

nemokamai.

4.

„Gilios upės tyliai plaukia“

L.Vaitonio nuotr./Gilios upes tyliai plaukia
L.Vaitonio nuotr./Gilios upes tyliai plaukia

Unikalioje erdvėje po Liubarto tiltu, skulptorių Andriaus Labašausko ir Ryčio Urbansko sukurtoje „žiūrovų ložėje“, šią vasarą įvyks 20 gero kino seansų. Juos organizuoja medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“.

Šiandienos realijos – pandemija, klimato krizė, migracija, karas Ukrainoje – lėmė visuomenės susiskaldymą, kalbas apie tradicijų nykimą ir išryškino vertybinius, kintančių identitetų klausimus: iš kur mes atėjome, kas mes esame ir kuo norime būti?

Šią tapatybės problematikos teminę liniją „Meno avilio“ kuratorių – Karolio Žuko, Gerdos Paliušytės ir Linos Kaminskaitės – sudarytoje programoje išpildys trys kryptys: nebylusis kinas, avangardiniai filmai iš Ukrainos ir nekonvencinis Vidurio Azijos kinas.

Visa filmų programa čia.

Kada

birželio 29 d. – rugpjūčio 16 d.;

Kur

po Liubarto tiltu, skulptorių Andriaus Labašausko ir Ryčio Urbansko sukurtoje „žiūrovų ložėje“;

Kiek

nemokamai.

5.

„Kinas po žvaigždėmis“

Justino Dadono nuotr./Festivalis „Kinas po žvaigždėmis“
Justino Dadono nuotr./Festivalis „Kinas po žvaigždėmis“

„Šiemet „Kinas po žvaigždėmis“ siekia sugrąžinti žiūrovams kino žiūrėjimo didžiuliame ekrane malonumą, aistrą filmams ir kino magijai. Tai gali padaryti tik patys geriausieji, todėl programoje – 10 ikoniškų, laiko patikrintų filmų, kuriuos būtina pamatyti bent kartą gyvenime,“ – sako „Kino po žvaigždėmis“ vadovė Andrė Balžekienė.

Festivalio programą, kuri bus paskelbta liepos 11 d., puošia ikoniški, kultiniai, nepavaldūs laikui filmai. Tai 10 pavadinimų, įrašiusių savo vardą į kino istoriją. Tai filmai, atlaikę žiūrovų ir kritikų vertinimus, filmai, tapę klasika.

Kada

liepos 26 – rugpjūčio 5 d.;

Kur

Valdovų rūmų kieme;

Kiek

programos paskelbimo dieną (liepos 11 d.) žiūrovai bilietus galės įsigyti mažiausia kaina. Daugiau informacijos čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą