Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 23d. 11:23

„Kino karavano“ žiūrovui Rytis Zemkauskas atskleidė, kas svarbiausia žiūrint filmus

Rytis Zemkauskas
Organizatorių nuotr. / Rytis Zemkauskas

Keturis mėnesius po Lietuvos regionus keliavęs „Kino pavasario“ edukacinis projektas „Kino karavanas“ baiginėja šių metų maršrutą. Liko du miestai, trys seansai.

Rugsėjo 28 d. Telšiuose bus parodytas filmas visai šeimai „Gražuolė ir Sebastianas. Nuotykiai tęsiasi“ ir drama „Trumanas“, kurią pristatys žurnalistas, rašytojas, laidų vedėjas, prodiuseris Rytis Zemkauskas. Paskutinė šių metų „Kino karavano“ stotelė – Anykščiai. Čia rugsėjo 29 d. bus parodyta žymaus danų režisieriaus Thomaso Vinterbergo komiška drama „Komuna“.

Išskirtiniai filmų pristatymai

Festivalis „Kino pavasaris“, bendradarbiaudamas su pagrindiniu projekto „Kino karavanas“ partneriu „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“, ne tik surengė virš 40 festivalio žiūrovų pamėgtų filmų seansų įvairiose šalies vietose, bet ir padovanojo jų gyventojams įdomius susitikimus su kompetentingais žmonėmis. Filmus pristatinėjo „Kino pavasario“ vadovai, programos sudarytojai, žinomi šalies kino kritikai, žurnalistai. Seansuose, dažniausiai vykusiuose po atviru dangumi, apsilankiusiems žmonėms, tai turėdavo pridėtinę vertę, suteikdavo daugiau žinių apie rodomą filmą.

Drauge su „Kino karavanu“ ne viename mieste lankėsi ir „Snobo kino“ siela R.Zemkauskas. Biržuose vykusiame filmo „Komuna“ seanse jis prakalbo apie tai, kas kine yra svarbiausia. Daugelis liko jo minčių maloniai nustebinti.

Svarbiausia kine – žiūrovas ir jo nuotaika

Pasak prieš „Komunos“ seansą biržiečiams kalbėjusio R.Zemkausko, pristatantieji filmą, pasakoja apie tai, kaip jį reikia žiūrėti, apie laikmetį, kada jis buvo sukurtas, apie režisierių, jo šalies kiną, pateikia keletą pikantiškų faktų iš aktorių gyvenimo ir pan. Tačiau, R.Zemkausko teigimu, šiais laikais tai yra informacija, kurią pats žiūrovas lengvai gali susirasti internete.

„Pristatantieji filmus nekalba apie vieną labai svarbų dalyką – apie jus, mieli žiūrovai. Juk svarbiausia – jūsų asmeninis santykis su kinu. Kinas, šalia to, kad jį kuria menininkai, kad jis yra milžiniškas mechanizmas, didžiulis atsitiktinumas (nes jei kinas nebūtų atsitiktinumas, Holivudas kiekvieną kartą sukurtų sėkmingą filmą), visų pirma kinas yra asmeninė patirtis.

Kiek čia jūsų yra, tiek šiandien filmų ir bus parodyta. Kiekvienas iš jūsų matysite tai, kas jums asmeniškai yra svarbu. Filmas geras ar blogas, atsiminsite jį ar ne, priklauso nuo daugybės dalykų, kurių ekrane nėra. Labai svarbu, kokia jums šiandien buvo diena. Jei sunki – į tai kas rodoma ekrane, reaguosite vienaip, jei žiūrint filmą lis, dar kitaip.

Įspūdis labai priklauso ir nuo to, su kuo jį žiūrėsite. Nuostabų filmą galima pamiršti ir niekada neprisiminti, o visiškas šlamštas gali išlikti visam gyvenimui, nes jį žiūrėjote su jums svarbiu žmogumi.

Asmeninis santykis su kūriniu ir yra svarbiausia. Jums gali pasiūlyti patį giliausią, sudėtingiausią filmą, tačiau jei nebus tam nuotaikos, jo ir nereikės ir nebus jis svarbus. Ir atvirkščiai. Bet taip ir turi būti. Kinas yra kiekvieno iš mūsų asmeninis reikalas, asmeninis daiktas, asmeninis kūrinys, kurį mes sukuriame žiūrėdami jį kartu su filmo kūrėjais, su auditorija, su aplinka. Mano nuomone, tai nuostabiausias dalykas kine.

Šitą mikrofoną turėčiau perduoti jums, nes po filmo kiekvienas turėsite savo nuomonę ir visos jos labai svarbios“, – kalbėjo R.Zemkauskas, kitą savaitę susitiksiantis su Telšių žiūrovais.

Paskutiniai „Kino karavano“ seansai:

rugsėjo 28 d. 13 val. Telšių dramos teatras, „Gražuolė ir Sebastianas. Nuotykiai tęsiasi“;

rugsėjo 28 d. 19 val. Telšių dramos teatras, „Trumanas“ (filmą pristato Rytis Zemkauskas);

rugsėjo 29 d. 19 val. Anykščių kultūros centras, „Komuna“.

„Gražuolė ir Sebastianas. Nuotykiai tęsiasi“ anonsas:

VIDEO: Filmo „Sebastianas ir gražuolė. Nuotykiai tęsiasi“ anonsas

„Trumanas“ anonsas:

VIDEO: Filmo „Trumanas“ anonsas

„Komuna“ anonsas:

VIDEO: Filmo „Komuna“ anonsas
Pranešimas spaudai
Temos: 1 15min kultūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”