Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Bornas. Palikimas“ – per plauką nuo pavojaus

Rachel Weisz ir Jeremy Renneris filme „Bornas. Palikimas“
Kadras iš filmo / Rachel Weisz ir Jeremy Renneris filme „Bornas. Palikimas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Tai jau ketvirtasis filmas iš Džeisono Borno nuotykių serijos, tik jame nėra paties Borno (išskyrus nuotrauką). Yra tik keletas kitų superagentų, pasižyminčių ypatingais sugebėjimais.

Itin slapto projekto rezultatas – genų terapijos būdu pagerinti agentai, kuriuos tiria dr. Marta Šering (R. Weisz). Deja, dėl tam tikrų aplinkybių nusprendžiama nutraukti antžmogių kūrimo ir naudojimo programą, o tai reiškia – būtina likviduoti ne tik agentus, bet ir juos kūrusius mokslininkus. Dr. Martai irgi gresia mirtis, tačiau ją suranda stebuklingai išsigelbėjęs vienas toks naujos kartos supermenas Aronas Krosas (akt. J.Renneris). Ar šiai porelei pavyks išvengti JAV spec. tarnybų įnirtingo persekiojimo, pasitelkus naujausias technologijas? 

Išvados

Istorijos pradžia intriguoja, nes ponas Aronas pademonstruoja keletą įspūdingų triukų, įskaitant prievartinį pilko vilko maitinimą (tikėkimės, kad žvėrelis nenukentėjo). Vyksta neeilinės ištvermės treniruotės, nejučiomis virstančios kai kuo kitu. Ypatingus sugebėjimus būsimajam specialiajam agentui suteikia žalios ir mėlynos piliulės, kurių atsargos baigiasi. 

Tačiau įdomu tik iš pradžių. Antroje filmo pusėje režisierius ima mėgautis gaudynių epizodais, skirdamas jiems per daug laiko.

Todėl Aronas iš pradžių jų ieško, bet vėliau, padedant Martai, ieško jau kai ko kito. Ir visą tą laiką jiems reikia bėgti nuo mirties, blaškantis po platųjį pasaulį. Taigi, filme veiksmo daug, itin daug. Kaip ir sekimo technologijų. Yra pateikiamas ir gan teisingas mokslinis šios genetinės žmogaus transformacijos paaiškinimas. 

Tačiau įdomu tik iš pradžių. Antroje filmo pusėje režisierius ima mėgautis gaudynių epizodais, skirdamas jiems per daug laiko. Nurėžus bent dvidešimt minučių, filmui nuo to būtų tik geriau. Juoba, kad finalas yra toks, kokio jūs tikitės. Hobitas Frodo „Žiedų valdovo“ finale gavo kur kas daugiau, negu gaus šios juostos žiūrovai.

Štai ir vėl turime ne visai tai, ko norėtųsi. „Bornas. Palikimas“ – tradicinis trileris apie specialiųjų tarnybų pastangas sunaikinti gyvuosius įkalčius. Intriga, tiesą sakant, tik tokia, kokiais būdais CŽV bei kitos visagalės organizacijos ieško bėglių, ir kokiomis priemonėmis (arba laimingais atsitiktinumais remdamiesi) mūsų judrieji herojai per plauką pasprunka. 

Faktai apie filmą ir įvertinimas

„Bornas. Palikimas“ (The Bourne Legacy) JAV, 2012  m., 130 min. 
Režisierius Tony Gilroy. 
Vaidina: Rachel Weisz, Jeremy Renneris, Edwardas Nortonas ir kiti. 
ĮVERTINIMAS 2/4

VIDEO: The Bourne Legacy - Trailer (HD)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą